اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۷۸ طرح تولیدی با اشتغال زایی ۹۶۵ نفر آماده افتتاح در دهه فجر است
کرمانشاه پست

۷۸ طرح تولیدی با اشتغال زایی ۹۶۵ نفر آماده افتتاح در دهه فجر است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا روابط عمومی استانداری روز یکشنبه به نقل از رضا رحیمی اعلام کرد: در این میان سازمان صنعت معدن و تجارت با ۴۶ طرح قابل افتتاح و سرمایه گذاری یک هزار و ۱۳۰ میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریال و اشتغال زایی ۷۸۸ نفر یکی از مهم ترین بخش هاست که مبلغ سرمایه گذاری ارزی در این بخش ۹/۲ میلیون یورو می باشد.
وی افزود: در بخش صنعت معدن و تجارت طرح های مهمی آماده افتتاح است که از میان آن ها می توان به «سیما فولاد جهان» تولیدکننده شمش و میلگرد با ۴۵۷ میلیارد وو ۲۸۸ میلیون ریال سرمایه گذاری و اشتغال زایی ۲۰۵ نفر، تولیدی فرش «نگین رخ کرمانشاه» ۹۳ میلیارد و ۳۳۹ میلیون ریال و اشتغال زایی ۵۰ نفر و «سپهران ذوب آهن کرمانشاه» تولید کننده فرومنگز با ۲۴ میلیارد و ۵۹۵ میلیون ریال سرمایه گذاری و اشتغال زایی ۵۰ نفر اشاره کرد.
وی در ادامه به تشریح طرح های آماده بهره برداری در حوزه سازمان جهاد کشاورزی پرداخت و گفت: در این ایام ۲۲طرح با سرمایه گذاری ۱۲۲ میلیارد و ۹۴۵ میلیون ریال و اشتغال زایی ۱۲۰ نفر در حوزه جهاد کشاورزی قابل افتتاح است.
وی اضافه کرد: در این بخش نیز طرح های خوبی همچون واحد «پرورش مرغ گوشتی» ۳۰ هزار قطعه ای با سرمایه گذاری ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال و واحد «بسته بندی مواد غذایی و حبوبات» با ۹ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال سرمایه گذاری و اشتغال زایی ۱۵ نفر آماده افتتاح و بهره برداری است.
این مدیر ارشد همچنین عنوان کرد: در بخش شیلات استان نیز شاهد افتتاح هشت طرح با سرمایه گذاری ۱۶ میلیارد و۲۵۰ میلیون ریال و اشتغال زایی ۳۹ نفر خواهیم بود و علاوه بر این مبلغ یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال از اعتبارات عمرانی نیز در این حوزه هزینه شده است.
معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه ادامه داد: در حوزه شهرک های صنعتی نیز ۲ طرح با سرمایه گذاری ۲۸ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۱۸ نفر قابل بهره برداری است.
رحیمی با تقدیر از تلاش های مدیران سازمان های و ادارات اجرایی حوزه های مختلف در زمینه به سرانجام رساندن این طرح ها اظهار کرد: این پروژه ها در شرایطی آماده افتتاح و بهره برداری شده که کشور در شرایط تحریم به سر می برده و منابع اعتباری بسیار محدود است.
وی همچنین اظهار کرد: با رفع تحریم ها و فراهم شدن بسترها برای سرمایه گذاری های جدید داخلی و خارجی و همچنین با رویکرد جدید مدیریت استان در زمینه پرداخت جدی تر به طرح های اقتصادی و اشتغال زا، بی گمان در سال آتی شاهد افتتاح طرح های بیشتری در حوزه های تجارت و بازرگانی، صنعت و معدن، کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی و .. خواهیم بود که زمینه اشتغال هر چه بیشتر جوانان استان را فراهم خواهد کرد.
۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا
می فایل سایت خبری کرمانشاه پست