اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۷۰۴ تن در استان کرمانشاه روز چهارشنبه نامزد شوراها شدند
82471370-71496987.jpg

۷۰۴ تن در استان کرمانشاه روز چهارشنبه نامزد شوراها شدند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

کرم محمدی عصر امروز به خبرنگار ایرنا افزود: جمع کسانی که طی سه روز گذشته ثبت کرده اند یک هزار و ۸۸۰نفر هستند که از این تعداد یک هزار و ۳۷۷ نفر داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی روستا و ۵۰۳ نفر داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی شهر هستند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه همچنین اظهار داشت: تعداد ۶۸ نفر از ثبت نام کنندگان خانم هستند و از این تعداد ۴۱ نفر نامزد شورای اسلامی شهر و۲۷ نفر کاندیدای شورای اسلامی روستا هستند.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: زمان ثبت نام به مدت یکساعت افزایش یافته و از ساعت ۸ صبح شروع و تا ساعت ۱۶ ادامه دارد.
وی از داوطلبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان خواست تا مراحل ثبت نام را به روز آخر موکول نکنند.
دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت سال ۹۶ به طور همزمان در سطح کشور برگزار می شود.
دوره قبلی انتخابات یعنی چهارمین دوره انتخابات شوراها نیز همزمان با دوره یازدهم ریاست جمهوری در ۲۴ خرداد سال ۹۲ برگزار شد.
در دوره قبل آرا مردم استان کرمانشاه از هزار و ۸۲۷ شعبه شامل ۸۴۷ شعبه در مناطق شهری و ۹۸۰ شعبه در مناطق روستایی جمع آوری شد.
براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال جاری، استان کرمانشاه یک میلیون و ۹۵۲ هزار و ۴۳۴ نفر جمعیت دارد که در ۳۰ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا سکونت دارند.
بیش از پنج هزار نفر اکنون عضو شوراهای اسلامی شهر و روستای استان کرمانشاه هستند.
۸۰۶۶/۷۴۴۵ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • انتخابات ۹۶
  • شوراهاي شهر و روستا
  • كرم محمدي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست