اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۶۸ هزار کودک زیرپوشش غربالگری تنبلی چشم قرار می گیرند
n83118698-72691065.jpg

۶۸ هزار کودک زیرپوشش غربالگری تنبلی چشم قرار می گیرند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

فرحناز محمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، از اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم (آمبولیوپی) کودکان توسط بهزیستی در استان خبر داد و گفت: این طرح از آبان ماه آغاز شده و تا پایان آذر ادامه خواهد یافت.
محمدی اظهار داشت: غربالگری بینایی کودکان در پایگاه های ثابت بهزیستی در سطح استان انجام می شود و دستگاه های غربالگری سیار بهزیستی در محلات گشت زنی می کنند و به صورت رایگان کودکان را بینایی سنجی می کنند.
او اضافه کرد: این دستگاه های سیار به مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و درمانگاه ها توسط بهزیستی فرستاده می شوند و معاینات بینایی کودکان نیز با استفاده از استانداردترین دستگاه ها صورت می گیرد.
معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: سال گذشته ۶۷ هزار و ۵۰۰ کودک زیرپوشش این طرح قرار گرفتند که چهار هزار و ۴۵۶ نفر آنها مشکوک به اختلالات چشمی بودند.
محمدی افزود: از این تعداد به میزان ۳۶۱ کودک که دارای بیماری تنبلی چشم بودند شناسایی شدند و یک هزار و ۷۸۲ نفر به عیوب انکساری مبتلا بودند.
نزدیک به ۵۳ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه از خدمات بهزیستی بهره ‌مندند که از این تعداد ۳۳ هزار نفر معلول و ۶ هزار نفر نیز زنان سرپرست خانوار هستند.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

تنبلي چشم

بهزيستي كرمانشاه

مهد كودك

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست