اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۶۵ درصد مردم سرپل ذهاب از مزایای بیمه سلامت برخوردار هستند
81962964-70520452.jpg

۶۵ درصد مردم سرپل ذهاب از مزایای بیمه سلامت برخوردار هستند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

اسماعیل حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جمعیت بیمه شدگان تحت پوشش بیمه سلامت در سرپل ذهاب ۷۳ هزار و ۱۷۵ نفر است که این تعداد تا پایان دی ماه امسال شامل کارکنان دولت، خانواده معظم شهدا، جانبازان، افراد زیرپوشش بهزیستی، روستاییان و بیمه شدگانی است که دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان را دریافت کرده اند.
وی اظهار کرد: نقش بی بدیل سازمان بیمه در حوزه درمان بر کسی پوشیده نیست و این بخش با زیرپوشش قراردادن جمعیت قابل توجهی از مردم گامی مهم در عرصه سلامت افراد جامعه برداشته است.
وی بیان کرد: تعداد ۹ پزشک عمومی ، چهار پزشک متخصص، یک دندانپزشک، شش داروخانه، دو آزمایشگاه خصوصی، سه مرکز فیزیوتراپی، دو مرکز بهداشتی درمانی شهری، هشت مرکز بهداشت درمانی روستایی و یک بخش رادیولوژی و بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.
رئیس اداره بیمه سلامت سرپل ذهاب اضافه کرد: تاکنون ۲۷ هزار و ۹۷۶ جلد دفترچه بیمه شدگان در تمام حوزه ها تعویض شده و این نشان دهنده استقبال گسترده مردم از طرح بیمه سلامت است.
حیدری افزود: گسترش بیمه از جمله راهکارهای دولت ها به ویژه دولت مردم سالار و مردم محور برای نیل به جامعه ای سالم و پایدار است.
شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • بیمه
  • سلامت
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست