اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۶۰۰ نفر در کنگاور آموزش های توجیهی انتخابات را فرا گرفتند
81974811-70541464.jpg

۶۰۰ نفر در کنگاور آموزش های توجیهی انتخابات را فرا گرفتند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه در این همایش گفت: باید تمام توان و ظرفیت های موجود را برای مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم برای خلق حماسه حداکثری آنها در انتخابات پیش رو بکار ببندیم.
علیرضا گودرزی افزود: انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از مهمترین برنامه سیاست داخلی دولت تدبیر و امید در سالجاری است.
وی بیان کرد: در آستانه دو انتخابات مهم پیش رو باید مجریان برگزاری این رویداد سیاسی با دقت و هوشیاری کامل روند انتخابات را رصد کنند و با پرهیز از دخالت در عرصه تبلیغات و مراحل مختلف انتخاباتی در سلامت برگزاری انتخابات حسن نیت و عملشان را نشان دهند.
معاون مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه انتخابات پیش رو را میدان مشارکت بالای مردم در حمایت از نظام اسلامی و اقتدار و صلابت آن توصیف کرد.
گودرزی همچنین بر لزوم آشنایی فرآیند انتخابات، مراحل انجام کار، وظایف اعضای شعب و مجریان انتخابات از جمله عوامل بازرسی، اجرایی و نظارت توضیحاتی ارائه کرد.
فرماندار کنگاور نیز در ادامه گفت: برگزاری انتخابات در این شهرستان در مجموع ۷۶ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
شریف خسروی افزود: از مجموع شعب اخذ رای در حوزه کنگاور ۳۸ شعبه در شهر کنگاور مستقر خواهد شد که ۳۶ شعبه آن ثابت و ۲ شعبه نیز سیار در برخی از محلات و مراکز خواهیم داشت.
وی ادامه داد: ۳۴ شعبه سیار نیز برای بخش مرکزی و روستاهای شهرستان و ۲ شعبه نیز برای شهر گودین در نظر گرفته شده است.
خسروی در ادامه بر لزوم رعایت اصل بی طرفی کامل مجریان در مدت برگزاری انتخابات تاکید کرد و گفت: هیچ مجری انتخاباتی نباید له یا علیه فردی در طول برگزاری انتخابات و روز اخذ رأی اقدام کند.
کنگاور مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای صحنه و هرسین است که از این حوزه انتخابیه یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های کنگاور،صحنه و هرسین از مجموع جمعیت حدود ۲۵۰ هزار نفری این شهرستان ها حدود ۱۳۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند.
کنگاور در شرق استان کرمانشاه بیش از ۸۴ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • انتخابات
  • استان کرمانشاه
  • علیرضا گودرزی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست