اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۶ تعاونی کرمانشاه در میان تعاونی های برتر کشور قرار گرفتند
n82654753-71850279.jpg

۶ تعاونی کرمانشاه در میان تعاونی های برتر کشور قرار گرفتند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

داوود یاوری روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تعاونی های مرزنشینان، مرزنشینان نودشه، تعاونی لبنیات مانیزان، ۱۰۹۰ مرزنشینان، مرزنشینان شویسر و ۹۱۸ مرزنشینان، ۶ تعاونی صادر کننده برتر استان کرمانشاه هستند.
وی خاطرنشان کرد: در سومین همایش صادرات و تعاونی ها و دومین جشنواره معرفی تعاونی های برتر صادراتی، از این تعاونی ها با حضور مقامات کشوری تجلیل بعمل می آید.
یاوری دلیل انتخاب این تعاونی ها را انجام بیشترین صادرات توسط آن ها در سال ۹۵ عنوان کرد و افزود: انتخاب تعاونی های برتر از سوی حوزه مدیرکل توسعه تعاون وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه یادآوری کرد: در کل کشور ۱۰۰ تعاونی برتر صادر کننده در سال ۹۵ انتخاب شده اند که مراسم تجلیل از آن ها فردا (سه شنبه) با حضور ربیعی مقام عالی وزارتخانه، معاون امور تعاون و سایر و مسئولین سازمانهای مرتبط برگزار خواهد شد.
وی در ادامه از وجود ۲ هزار و ۹۳۹ شرکت تعاونی فعال در سطح استان خبر داد و با بیان اینکه یک میلیون و ۱۹۷ هزار نفر در این تعاونی ها عضو هستند، گفت: تعاونی های استان زمینه اشتغال ۴۵ هزار و ۵۳۲ نفر را فراهم آورده اند.
یاوری خاطرنشان کرد: در سال های ۹۴ و ۹۵ میزان صادرات تعاونی های استان به ۱۳۱ میلیون دلار رسیده است.
وی در پایان عمده اقلام صادراتی را نیز محصولات کشاورزی و لوازم خانگی عنوان کرد و گفت: این صادرات عمدتا به عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس صورت گرفته است.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

ورزش

تعاوني برتر

مديركل تعاون كرمانشاه

داوود ياوري

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست