اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۵۶۲ شعبه آراء مردم را جمع آوری می کند/وجود ۸۲ هزار رای اولی در استان
81974237-70540450.jpg

۵۶۲ شعبه آراء مردم را جمع آوری می کند/وجود ۸۲ هزار رای اولی در استان

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، فضل الله رنجبر روز دوشنبه در نشستی خبری که در محل فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: از مجموع ۵۶۲ شعبه در نظر گرفته شده یک شعبه برای اقلیت های مذهبی (کلیمیان) شهر کرمانشاه اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: از ۵۶۱ شعبه باقی مانده نیز ۴۱۹ شعبه در شهر کرمانشاه مستقر خواهد شد که ۴۰۵ شعبه آن ثابت و ۱۴ شعبه نیز سیار می باشد.
رنجبر یادآور شد: در حوزه بخش مرکزی نیز ۵۰ شعبه خواهیم داشت که ۶ شعبه آن ثابت و ۴۴ شعبه نیز سیار می باشند.
فرماندار کرمانشاه همچنین با اشاره به وجود ۲۶ شعبه اخذ رای در ماهیدشت، گفت: چهار شعبه آن ثابت و ۲۲ شعبه نیز سیار خواهد بود.
وی در ادامه از وجود پنج شعبه ثابت و ۱۵ شعبه سیار در بخش کوزران خبر داد و گفت: برای بیلوار نیز ۱۴ شعبه در نظر گرفته شده که یک شعبه آن ثابت و ۱۳ شعبه نیز سیار می باشد.
رنجبر در خصوص تعداد شعبات بخش فیروزآباد نیز گفت: ۳۲ شعبه در این بخش آراء مردم را جمع آوری می کند که دو شعبه آن ثابت و ۳۰ شعبه نیز سیار می باشد.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان کرمانشاه همچنین به روند نام نویسی و تائید صلاحیت نامزدهای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نیز اشاره کرد و گفت: برای مجلس خبرگان رهبری ۱۷ نفر ثبت نام کردند که با انصراف چهار نفر و تائید نشدن صلاحیت ۹ نفر دیگر در نهایت چهار نامزد برای کسب دو کرسی با هم رقابت می کنند.
وی در خصوص نامزدهای انتخابات مجلس نیز گفت: در ابتدا ۱۱۶ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۶ نفر تائید صلاحیت شدند و با موافقت انتقال یک نفر از حوزه تهران به کرمانشاه تعداد نامزدهای انتخابات مجلس در این حوزه به ۲۷ نفر افزایش یافت.
رنجبر که ریاست ستاد انتخابات مجلس خبرگان در حوزه انتخابیه استان کرمانشاه را نیز عهده دار است با بیان اینکه ۸۰۵ هزار و ۲۶۳ نفر در حوزه شهرستان کرمانشاه واجد شرایط رای دادن هستند، تعداد رای اولی های استان را نیز ۸۲ هزار نفر عنوان کرد.
وی یادآور شد: متولدین هفتم اسفند ماه ۱۳۷۶ و قبل از آن می توانند در انتخابات هفتم اسفند شرکت کنند.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در ۲۰۲ ستاد انتخاباتی تا ساعت هشت صبح روز پنجشنبه ششم اسفند ماه ادامه پیدا می کند از رصد کامل تبلیغات این افراد خبر داد.
رنجبر با بیان اینکه تاکنون با هفت مورد دیوارنویسی توسط نیروی انتظامی برخورد شده است، گفت: متخلفین به دستگاه قضایی معرفی می شوند.
وی همچنین از احتمال کنار گذاشتن نامزدهای انتخابات که به قوانین اعتنایی نمی کنند خبر داد و گفت: مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه این موضوع را در جلسه دادگستری مطرح کرد.
رنجبر در خصوص چگونگی راه یابی نامزدها به مجلس خبرگان و شورای اسلامی نیز گفت: برای مجلس خبرگان دور دومی وجود ندارد و دو نامزدی که بیشترین آراء را کسب کنند روانه این مجلس می شوند.
فرماندار کرمانشاه افزود: برای مجلس شورای اسلامی نیز نامزدها باید یک چهارم کل آراء ماخوذه که شامل آراء صحیح و باطله ماخوذه می شود را کسب کنند.
وی ادامه داد: نامزدهایی که پس از اعلام نتایج اعتراضی داشتند تا ۴۸ ساعت پس از اعلام نتایج می توانند به هیات نظارت بر انتخابات و اگر نتیجه ای نگرفتند تا هفت روز به شورای نگهبان شکایات خود را تحویل دهند.
رنجبر در پایان گفت: مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف انتخاباتی مراتب را با شماره ۳۸۲۵۹۹۹۵ گزارش کنند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه هفتم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می شود.
استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی دارای هشت نماینده و در مجلس خبرگان رهبری دارای دو نماینده می باشد که سه نماینده از نمایندگان مجلس از حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه خواهند بود.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • فرماندار کرمانشاه
  • فضل الله رنجبر

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست