اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۵۱ هزار خانوار نیازمند با ۱۰۰ هزار جمعیت زیرپوشش کمیته امداد کرمانشاه قرار دارند
82591027-71728156.jpg

۵۱ هزار خانوار نیازمند با ۱۰۰ هزار جمعیت زیرپوشش کمیته امداد کرمانشاه قرار دارند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

حسین خدرویسی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: فوت سرپرست خانوار، متارکه، از کارافتادگی، بیماری صعب العلاج سرپرست و طلاق از علل قرار گرفتن خانوارهای نیازمند و محروم تحت حمایت های کمیته امداد است.
وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه مردمانی با آیین ها و مذاهب گوناگون حضور دارند، گفت: تشیع، تسنن، یهودیت، مسیحیت و…از اصلی ترین مذاهب و
ادیان مردمان این استان به شمار می روند که از تمامی آن ها افرادی زیرپوشش داریم.
خدرویسی با اشاره به اینکه کمیته امداد حمایت و خدمت رسانی به تمامی اقشار ضعیف و محروم جامعه را برعهده دارد، اظهار کرد: خدمتگذاری به محرومان و نیازمندان با هر مذهب و آیینی رسالت اصلی این نهاد است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمانشاه افزود: ۶۹ هزار و ۲۳ نفر از مددجویان تحت حمایت این کمیته در استان دارای مذهب تشیع هستند که حدود ۶۹
درصد از جامعه تحت حمایت استان را تشکیل می دهند.
وی خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد از اهل تسنن هستند که ۲۰ درصد کل افراد زیرپوشش را شامل می شوند.
خدرویسی یادآوری کرد: حدود ۱۱ درصد از افراد زیرپوشش کمیته امداد استان کرمانشاه را که جمعیتی در حدود ۱۰ هزار و ۸۲۵ نفر را شامل می شود از سایر ادیان همچون مسیحیت، یهودیت و..هستند.
وی در پایان و با بیان اینکه اعطای کمک هزینه معیشت، تسهیلات قرض الحسنه اشتغال، جهیزیه و کمک هزینه های درمانی و تحصیلی تنها بخش کوچکی از خدماتی است کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت ارائه می کند، خاطرنشان کرد: تمامی خدمات کمیته امداد با هدف توانمندی و خودکفایی محرومان و نیازمندان تحت حمایت ارائه می شود.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه ttp://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • كميته امداد كرمانشاه
  • حسين خدرويسي
  • كمك هزينه ازدواج

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست