اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۵۰۱ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورری به استان کرمانشاه اختصاص یافت
82175192-70913007.jpg

۵۰۱ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورری به استان کرمانشاه اختصاص یافت

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه روز پنجشنبه به نقل از خسرو شهبازی اعلام کرد: پرداخت تسهیلات خط چهار مکانیزاسیون ابلاغ شده و متقاضیان خرید ادوات و ماشین آلات کشاورزی می توانند برای گرفتن این تسهیلات اقدام کنند.
وی با بیان اینکه متقاضیان برای دریافت این تسهیلات باید به مراکز جهاد کشاورزی دهستان محل زندگی خود مراجعه کرده و نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند، گفت: پس از تشکیل پرونده و بررسی آن توسط کارشناسان، متقاضیان به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.
شهبازی اضافه کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات باید دارای سند زمین به میزان مصوب در دستورالعمل خط چهار مکانیزاسیون باشند و مشکل ضمانت بانکی نیز نداشته باشند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه لیست تمام ماشین آلات در سایت مرکز توسعه مکانیزاسیون کشور وجود دارد، اضافه کرد: این ادوات دارای استاندارد گواهی آزمون می باشند.
شهبازی گفت: نوع ضامن و وثیقه متقاضیان تسهیلات بستگی به مبلغ وام دارد و شرایط ضامن یا وثیقه مورد نیاز توسط بانک عامل به افراد اعلام می شود.
وی با اشاره به اینکه سود تسهیلات مکانیزاسیون استان به ۱۵ درصد رسیده افزود: دوره بازپرداخت تسهیلات تراکتور چهار سیلندر پنج ساله و تراکتور ۶ سیلندر و کمباین هفت ساله می باشد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه تسهیلات خط ۴ مکانیزاسیون یک ساله می باشد، خاطرنشان کرد: متقاضیان هر چه سریعتر نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.
شهبازی یکی از ضروریات جذب اعتبارات خط ۴ مکانیزاسیون در استان کرمانشاه را افزایش ضریب و درجه مکانیزاسیون بیان و تصریح کرد: جذب این اعتبارات موجب نوسازی ناوگان مکانیزاسیون، کاهش مصرف سوخت، افزایش راندمان کار و … می شود.
در قالب خط سه اعتباری مکانیزاسیون بیش از ۹۰۳ میلیارد ریال به استان کرمانشاه اختصاص یافت که از این میزان بیش از ۷۴۰ میلیارد ریال آن جذب شد.
در استان کرمانشاه بیش از ۹۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ وجود دارد.
۸۰۶۶/۳۲۰۹

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • مکانیزاسیون
  • تسهیلات خط ۴
  • استان کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست