اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۴۷ پروژه حوزه برق در استان کرمانشاه به بهره برداری رسید
81956878-70508482.jpg

۴۷ پروژه حوزه برق در استان کرمانشاه به بهره برداری رسید

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیمراد مرادی مجد روز سه شنبه در نشستی خبری که در سرسرای جلسات شرکت برق استان برگزار شد اظهار کرد: این پروژه ها در چهار بخش اصلاح شبکه، توسعه شبکه، برق رسانی به روستاهای فاقد برق و برق رسانی به پروژه های مسکن مهر به بهره برداری رسیده است.
وی همچنین به مهمترین پروژه های هر بخش نیز اشاره کرد و گفت: در بخش اصلاح شبکه می توان به اصلاح شبکه برق محلات شاطرآباد، دولت آباد و جعفر آباد کرمانشاه، اصلاح شبکه برق شمال و مرکز شهر کرمانشاه و اصلاح شبکه برق در شهرستان های روانسر، پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و دالاهو اشاره کرد.
مرادی مجد همچنین، اصلاح شبکه برق شهری و روستایی اسلام آبادغرب، کنگاور، صحنه و بخش بیستون و شهر هرسین را از دیگر اقدامات صورت گرفته شرکت برق استان در بخش اصلاح شبکه عنوان کرد.
وی یادآور شد: در مجموع ۲۳ پروژه در بخش اصلاح شبکه به بهره برداری رسید که برای آن ها بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۳۰۲ میلیون ریال هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه همچنین به پروژه های افتتاحی بخش توسعه شبکه نیز اشاره کرد و گفت: توسعه شبکه های امور برق جنوب شهر کرمانشاه، احداث شبکه فشار متوسط خطوط فرامان و جعفرآباد، توسعه شبکه فشار متوسط زمینی و کابل فاصله دار پست ۶۳ کیلووات ظفر و توسعه تامین برق بازارچه مرزی شیخ صالح از جمله این پروژه هاست.
مرادی با بیان اینکه در این بخش ۱۸ پروژه افتتاحی داشته ایم، اعتبار هزینه شده برای آن را بالغ بر پنج میلیارد و یکصد میلیون ریال عنوان کرد.
وی در خصوص برق رسانی به روستاهای فاقد برق نیز اظهار کرد: در ایام دهه مبارک فجر به چهار روستای فاقد برق که شامل روستاهای کوره ای و امام حسن در شهرستان ثلاث باباجانی، باغ کرم بگ سفلی در ماهیدشت و لرد دستچه در کوزران می شود با یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال اعتبار برق رسانی شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه یادآور شد: با برق رسانی به این روستاها، تعداد روستاهای برق دار استان به بیش از دو هزار و ۵۱۱ روستای بالای ۱۰ خانوار رسید.
مرادی مجد همچنین به پروژه های افتتاحی این شرکت در بخش مسکن مهر اشاره کرد و گفت: در این راستا می توان به احداث شبکه برق پروژه مسکن مهر هلانیه، احداث شبکه برق پروژه مسکن مهر ۱۲۶ واحدی گیلانغرب و تامین برق پروژه ۵۰۰ واحدی مسکن مهر فرهنگیان صحنه اشاره کرد.
وی در پایان اعتبار هزینه شده در این بخش را چهار میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال عنوان کرد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • برق
  • دهه فجر

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست