اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۴۲ هزار همیار طبیعت در کرمانشاه وجود دارد
n83313278-73025685.jpg

۴۲ هزار همیار طبیعت در کرمانشاه وجود دارد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، علی حسن زاده روز دوشنبه در نشست تخصصی تشکل های مردم نهاد مدیریت بحران که در محل سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد، از وجود ۷۰ نقطه بحرانی در استان خبر داد.
وی از وجود ۴۰ تشکل مردم نهاد در این زمینه خبر داد و اظهار داشت: ۶۰ هزار خانوار بهره بردار از منابع طبیعی در استان وجود دارد.
حسن زاده با تاکید براینکه آموزش و پیشگیری از حادثه مهم ترین اولویت این اداره کل در بحث مقابله با حریق است، اضافه کرد: آموزش و فرهنگ سازی نه تنها موجب مشارکت بیشتر مردم می شود بلکه از میزان حادثه و حریق می کاهد.
این مسوول از خطر حریق در جنگل ها و مراتع به عنوان یک واقعیت یاد کرد و افزود: با توجه به پوشش گیاهی در استان، وقوع آتش همه و به ویژه ساکنان منطقه را درگیر می کند.
رییس اداره ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از وجود ۳۵۰ کارشناس در این زمینه خبر داد و گفت: با اقدام های انجام شده شاهد کاهش ۸۰ درصدی آتش سوزی در سال گذشته بودیم.
استان کرمانشاه ۲ میلیون و ۴۹۹ هزار هکتار مساحت دارد که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی با بیش از۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲هزار هکتار مرتع تشکیل داده است .
۷۴۶۰/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

رييس اداره ترويج و مشاركت هاي مردمي اداره كل منابع طبيعي

حريق

استانداري كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست