اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۴۱۵ نوآموز قصرشیرینی ورود به مدرسه را جشن گرفتند
82237832-71032561.jpg

۴۱۵ نوآموز قصرشیرینی ورود به مدرسه را جشن گرفتند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین در آیین جشن شکوفه ها که در دبستان تربیت این هشر با حضور دانش آموزان، والدین و مربیان برگزار شد، افزود: آموزش ، پایه توسعه و پیشرفت هر جامعه است و والدین، مربیان تربیتی و آموزشی باید با جدیت نسبت به فرهنگ آگاه سازی دانش آموزان توجه کنند.
نعمت الله نازپرورده با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به جویندگان علم و معرفت، اظهار داشت: برای کلاس اولی ها مدرسه دارای جذابیت های خاص و از طرفی آشنا شدن با محیطی فراتر از خانواده است و از این رو باید آنها را از نظر ذهنی با محیط آموزشی آشنا کرد.
وی بیان کرد: براساس آمارهای وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید یک میلیون و ۳۰۰ هزار کلاس اولی و هفت میلیون و ۶۰۰ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند که آمار قابل توجهی است.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه والدین امروزه از دانش کافی برخوردار هستند از این رو باید از دوگانگی تحصیل و شیوه آموزش در خانه و مدارس جلوگیری شود.
معاون فرماندار قصرشیرین ادامه داد: یادگیری و تحصیل از ضرورت های دین مبین اسلام است تا جایی که پیامبر اسلام (ص) اسیران را در قبال یادگیری و سودآموزی به مسلمانان آزاد می کرد و ایشان خود از بزرگ ترین آموزگاران تاریخ بشر است.
نازپرورده در ادامه به همزمانی اجرای برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: خون پاک شهیدان، انقلاب اسلامی را بیمه کرده است.
وی افزود: امروزه وظیفه معلمان ، تبیین آرمان شهدا برای دانش آموزان است و مدارس بهترین ظرفیت ها برای انتقال اندیشه های شهداست.
درپایان دانش آموزان با به صدا درآمدن زنگ شکوفه ها ، سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.
سه هزار و ۶۰۰ دانش آموز قصرشیرینی در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ در ۴۸ مدرسه شهری و روستایی این شهرستان در۱۷۶ کلاس درس تحصیل می کنند.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶ خبرنگار- نازنین باباخانی *دبیر- علی مولوی*

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • شکوفه ها
  • زنگ
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست