اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۴۰۰ میلیارد ریال برای توسعه شهرک های صنعتی کرمانشاه اختصاص یافت
82281890-71120685.jpg

۴۰۰ میلیارد ریال برای توسعه شهرک های صنعتی کرمانشاه اختصاص یافت

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه روز چهار شنبه به نقل از اسداالله رازانی در نشست مشترک با علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اعلام کرد: هم اکنون سه شهرک صنعتی در حاشیه و اطراف شهر کرمانشاه وجود دارد که بخش زیادی از زمین های آن ها واگذار شده که در شرایط فعلی، امکان واگذاری زمین به واحدهای جدید بسیار دشوار شده است.
رازانی گفت: برای حل محدودیت واگذاری زمین های صنعتی به واحدهای تولیدی در شهرستان کرمانشاه یک مجموعه هزار هکتاری تحت عنوان شهرک صنعتی زاگرس در دست ایجاد است، هرچند هنوز بخش های ازآن برای واگذاری آماده نیست.
وی اظهار داشت: در سفر رییس جمهوری موضوع دریافت اعتبار برای عمران شهرک های صنعتی و به ویژه شهرک زاگرس مطرح شد و به دنباله آن مدیریت ارشد استان طی گفت و گو ها و مذاکراتی که با آقای شریعت مداری معاون رییس جمهوری و نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در همین زمینه انجام داد، موفق شدیم مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال دیگر به مجموع اعتبارات سفر که ۹ هزار ۹۹۰ میلیارد ریال بود اضافه کنیم.
استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: از این مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال آن برای پایش تصویری جاده های بین شهری و داخل شهر کرمانشاه اختصاص یافته است که امیدواریم با نصب این دوربین ها بتوانیم بستر اعمال مقررات قانونی را فراهم کنیم و همچنین جلوی پاره ای از بزهکاری ها گرفته شود.
وی همچنین افزود: این مبلغ ۵۰ میلیارد ریال نیز برای کمک به بهبود مسایل اجتماعی استان اختصاص یافته است.
به گفته رازانی، در این میان مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال نیز به طور مشخص برای کمک به شهرک های صنعتی استان و از جمله شهرک صنعتی زاگرس درنظر گرفته شده است.
وی عنوان کرد: در نشست امروز از سوی علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر از محل منابع سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی برای کمک اعتباری به توسعه شهرک های صنعتی و صنایع کوچک استان اختصاص یافت.
استاندار کرمانشاه ابراز امیدواری کرد با توجه به اختصاص یافتن اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریالی در سال جاری به سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با تلاش و فراهم کردن زیرساخت های لازم، شاهد توسعه شهرک های صنعتی در استان باشیم و به رونق اقتصادی و افزایش اشتغال در استان کمک کنیم.
۳۲۰۹/۸۰۶۶ تنظیم کننده عباداله آذرگون** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • صنايع كوچك
  • شهرك هاي صنعتي
  • اختصاص اعتبار

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست