اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۳۷۰ مدرسه در استان کرمانشاه از سال ۸۶ تاکنون بازسازی شده است
81954971-70505039.jpg

۳۷۰ مدرسه در استان کرمانشاه از سال ۸۶ تاکنون بازسازی شده است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرزبان نظری روز دوشنبه در مراسم افتتاح مدرسه ابتدایی سایت مسکن مهر دولت آباد افزود: ۳۶ پروژه با ۲۵۴ کلاس درس و پیشرفت فیزیکی متوسط ۶۰ درصد هم اکنون در سطح استان در دست اجراست.
وی اظهار کرد: در سال جاری ۴۰ پروژه با ۲۲۴ کلاس درس و با ۴۶۰ میلیارد ریال اعتبار اجرایی شده که ۲۶ پروژه تحویل شده و ۱۴ پروژه دیگر نیز بزودی تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.
نظری در خصوص پروژه های امروز گفت: دبستان محمدجواد محبت در سایت مسکن مهر دولت آباد با زیربنای ۲ هزار و ۱۹۵ متر مربع و ۲۹ میلیارد ریال اعتبار در قالب ۱۵ کلاس درس ساخته شده است.
وی افزود: در محل دبستان رودکی واقع در روبروی اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲، پروژه ای با چهار هزار و ۲۰۰متر مربع و ۴۵ میلیارد ریال اعتبار از پروژه های سفر مقام معظم رهبری است امروز کلنگ زنی شد.
نظری گفت: در سال ۹۳ کمک خیرین مدرسه ساز در استان ۴۲ میلیارد ریال بوده؛ همچنین ۶۵۱ مدرسه در سطح استان با هزینه ۲۱۰ میلیارد ریال اصلاح سیستم گرمایشی شده است.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه با بیان اینکه ۱۱ مدرسه در سایت های مسکن مهر استان وجود دارد اظهار داشت: نیاز امروز ما ۵۱ مدرسه ۱۵ کلاسه است که اگر در این خصوص کاری انجام نشود در ۲ سال آینده بخصوص در شهرک پردیس کرمانشاه دچار مشکل خواهیم شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز گفت: در سال ۹۳ اولین آزمایشگاه نانوفناوری در استان افتتاح شد و امروز شاهد بهره برداری از دومین و سومین آزمایشگاه نانو فناوری در پژوهش سراهای ناحیه ۲ و ناحیه ۳ کرمانشاه هستیم و بزودی در پژوهش سرای اسلام آباد غرب نیز آزمایشگاه نانوفناوری تاسیس خواهد شد.
سلیمان محبی افزود: در سال ۹۲ یک پژوهش سرای دانش آموزی و ۲ دارالقرآن در استان وجود داشت که این تعداد هم اکنون به ۱۲ پژوهش سرا و ۱۸ دارالقرآن افزایش یافته است.
۳۲۱ هزار دانش آموز هم اکنون در استان کرمانشاه در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل هستند.
۷۴۵۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست