اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۳۰ هکتار از مراتع و جنگل های بلوط سرپل ذهاب در آتش سوخت
82602755-71750877.jpg

۳۰ هکتار از مراتع و جنگل های بلوط سرپل ذهاب در آتش سوخت

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

سیروس صادقی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، زمان وقوع این آتش سوزی را صبح امروز ذکر کرد و اظهار داشت: با تلاش بی وقفه اعضای ستاد مدیریت بحران سرپل ذهاب و مشارکت و همراهی نیروهای مردمی و بومی منطقه، این آتش سوزی ساعت ۱۶ به طور کامل مهار شد.
وی با بیان اینکه وزش باد گرم و خشک شدن گیاهان نیز موجب گسترش دامنه آتش سوزی شد، افزود: علت وقوع آتش سوزی و ارزش ریالی خسارت ناشی از وقوع این حریق توسط کارشناسان در دست بررسی است.
وی از مردم خواست با توجه به آغاز فصل گرما، با رعایت نکات ایمنی از روشن کردن آتش در عرصه های منابع طبیعی خودداری کنند و در جهت حفظ منابع غنی طبیعت کوشا باشند.
بخشدار مرکزی سرپل ذهاب، همکاری اقشار مختلف مردم و دستگاه‌های اجرایی در مهار آتش سوزی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برای مهار آتش سوزی در جنگل ها و مراتع با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه ایم.
صادقی اضافه کرد که از ابتدای امسال تاکنون جنگل ها و مراتع سرپل ذهاب در چند مرحله دچار آتش سوزی شد که هر بار با مشارکت نیروهای مردمی و همراهی مسئولان اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان مهار شد.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و برخورداری از ۴۸ کیلومتر نوار مرزی با عراق، بیش از ۸۸ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی جنگل و مرتع دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۸۰۶۶ خبرنگار:سیروس صدیقی چگینی ** انتشاره دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • آتش سوزي
  • مرتع
  • سرپل ذهاب

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست