اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۲۸۰ روستای شهرستان با مشکل آب شرب روبروهستند/نیازبه اعتبار۱۷۰میلیارد ریالی
82117242-70805134.jpg

۲۸۰ روستای شهرستان با مشکل آب شرب روبروهستند/نیازبه اعتبار۱۷۰میلیارد ریالی

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، فضل الله رنجبر روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات آبرسانی روستاهای تابعه شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: ۱۳ مجتمع آب رسانی برای تامین آب شرب این روستاها در نظر گرفته شده که برای تکمیل و بهره برداری آنها به ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی افزود: با اختصاص این رقم می توانیم بیشتر روستاهای شهرستان کرمانشاه که فاقد آب شرب سالم هستند را از این نعمت برخوردار کنیم.
رنجبر همچنین با اشاره به تلاش دولت تدبیر و امید برای تکمیل شبکه های آبرسانی به روستاها گفت: به ۵۶ روستای شهرستان کرمانشاه هم اکنون آبرسانی سیار صورت می گیرد.
فرماندار کرمانشاه با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۴٫۹ درصد روستاهای این شهرستان از نعمت آب شرب سالم برخوردار هستند، گفت: نسبت به میانگین استان که ۷۹٫۶ درصد است حدود پنج درصد عقب هستیم.
وی در ادامه وجود انشعاب های غیرمجاز در روستاها را از مهمترین مشکلات موجود در حوزه آبرسانی برشمرد و با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۳۳ مورد انشعاب غیرمجاز شناسایی و ۵۷۶ مورد آن مسدود شده گفت: برای ۴۳۷ مورد نیز با همکاری دادستانی جریمه صادر شده است.
رنجبر میزان جریمه صادر شده برای متخلفان انشعاب های آب غیرمجاز را بالغ بر یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال ذکر کرد.
فرماندار کرمانشاه در پایان به اقدام های بسیج سازندگی در راستای آب رسانی به روستاهای این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۱۲روستای محروم کرمانشاه در بخش های مرکزی و فیروزآباد و دهستان های محروم درود فرامان پروژه های آبرسانی اجرا می شود که جای قدردانی دارد.
شهرستان کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از ۲ میلیون نفری استان را در خود جای داده است.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • فرماندار كرمانشاه
  • فضل الله رنجبر
  • آبرساني روستايي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست