اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۲۲۰ مورد از ساخت و سازهاي غيرمجاز در اراضي استان كرمانشاه تخريب شد
82058885-70694664.jpg

۲۲۰ مورد از ساخت و سازهاي غيرمجاز در اراضي استان كرمانشاه تخريب شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ايرنا؛ روابط عمومي جهاد كشاورزي كرمانشاه روز دوشنبه به نقل از انشاالله كولاني افزود: بيشترين آمار تغيير كاربري غيرمجاز اراضي در شهرستان هاي كرمانشاه و اسلام آباد غرب صورت گرفته است.
وي با بيان اينكه ساخت و ساز غيرمجاز در كليه اراضي كشاورزي ممنوع است، گفت: زمين هاي خارج از محدوده شهرها، شهرك ها و روستاها جز اراضي كشاورزي است و ساخت و ساز در اين مناطق بدون اخذ مجوز ممنوع است.
كولاني اضافه كرد: ساخت و ساز و تغيير كاربري اراضي با اخذ مجوز از كميسيون هاي تبصره يك و چهار حفظ كاربري اراضي انجام مي گيرد و در غير اين صورت تخلف محسوب مي شود.
مدير امور اراضي جهاد كشاورزي استان كرمانشاه تصريح كرد: طبق ماده ۳ و ماده ۱۰ حفظ كاربري از طريق مراجع قضايي؛ توقيف عمليات، قلع و قمع بناهاي احداثي، اعاده اراضي به وضع قبل، مجازات يك تا شش ماه زندان و يا جريمه نقدي فرد متخلف از يك تا سه برابر قيمت اراضي به نرخ روز در صورت موافقت با كاربري جديد مورد نظر فرد متخلف، از جمله برخوردهايي است كه با فرد متخلف مي شود.
كولاني با بيان اينكه اظهار بي اطلاعي از قوانين و مقررات در محاكم قضايي قابل پذيرش نيست، گفت: متقاضيان تغيير كاربري قبل از هرگونه اقدامي در خصوص ساخت و ساز در اراضي بايد به جهاد كشاورزي شهرستان هاي استان مراجعه كرده و از قوانين و مقررات مربوط به اخذ مجوز از كميسيون ها كسب اطلاع كنند و سپس اقدام به فعاليت نمايند.
كولاني افزود: براي حفظ اراضي كشاورزي و امنيت غذايي كشور در اجراي وظايف و مقررات كوچكترين اغماضي نبايد صورت بگيرد.
وي اظهار داشت: براي جلوگيري از تغيير كاربري اراضي اقداماتي از جمله؛ افزايش سطح گشت هاي ويژه حفظ كاربري، آموزش و اطلاع رساني هر چه بهتر، همكاري با ساير دستگاه هاي اجراي مرتبط و راه اندازي سامانه ۱۳۱ براي گزارش هاي مردمي صورت گرفته است.
استان كرمانشاه با بيش از ۲۴ هزار كيلومتر مربع مساحت داراي ۹۴۰ هزار هكتار زمين كشاورزي و باغ است.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • تخريب ساخت و ساز هاي غير مجاز
  • استان كرمانشاه
  • جهاد كشاورزي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست