اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۲۰ طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان هرسین به بهره برداری رسید
81948552-70493369.jpg

۲۰ طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان هرسین به بهره برداری رسید

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا بخشدار مرکزی هرسین در مراسم افتتاح ایستگاه سلامت و بوستان روستای تمرگ گفت: دهیار روستای تمرگ با استفاده از الگوها و مولفه هایی که برای روستاهای پیشرفته تعریف شده، روستا را در مسیر توسعه و ترقی قرار داده است.
آذر خسروی افزود: گزینه مشارکت مردم و حضور آنان در اجرای طرح ها و برنامه های اجتماعی رفاهی و عمرانی یکی از ویژگی های روستا تمرگ می باشد.
وی، ساخت خانه عالم و غسالخانه، ایجاد فضای سبز و بوستان روستایی، احداث ایستگاه سلامت و فضای بازی برای کودکان، دفع آبهای سطحی، تعمیر و نگهداری از شبکه آبرسانی روستا، تعریض و سنگفرش معابر، رسیدگی به وضعیت بهداشت عمومی روستا، نگهداری و حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی از دیگر اقداماتی است که در روستای تمرگ انجام شده است.
بخشدار مرکزی هرسین اظهار کرد: حمایت و حراست مردم از منابع طبیعی، محیط زیست و گونه های جانوری موجود در روستا یکی دیگر از ویژگی های بارز مردم این روستاست که نشان دهنده عمق احترام و توجه آنان به وضعیت زیست محیطی روستاست.
وی اظهار داشت: برگزاری کلیه آیین های ملی و مذهبی با توجه به فرا رسیدن اعیاد مختلف در دو مسجد روستا که با استفاده از خودیاری اهالی ساخته شد مبین مهم بودن جایگاه اعیاد مذهبی در بین مردم است.
خسروی همچنین گفت: حضور گسترده زنان در فعالیت های اجتماعی منشأ تحولات مثبتی در روستا بوده و سعی شده است از این ظرفیت و تأثیرگذاری در جهت شکوفا شدن استعدادهای آنان استفاده شود.
وی جمع آوری پسماندها و فضولات حیوانی در پنج روستای همجوار توسط دهیاری تمرگ گام مهمی در راستای ارتقاء وضعیت بهداشتی و جلوگیری از بروز بیماریهای واگیر در سطح روستاهای مذکور دانست.
شهرستان هرسین با ۸۵ هزار نفر جمعیت، در شرق استان کرمانشاه و در ۴۹۶ کیلومتری تهران واقع شده است.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست