اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۲ برابر مستمری به زلزله زدگان کمیته امداد عیدی پرداخت می شود
n83231131-72881906.jpg

۲ برابر مستمری به زلزله زدگان کمیته امداد عیدی پرداخت می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین خدرویسی روز دوشنبه در آیین نمادین افتتاح ۵۳۲ واحد مسکونی دهستان حسن آباد شهرستان اسلام آبادغرب افزود: ۳۳ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد در مناطق زلزله استان هستند که ۱۰ هزار خانوار بعد از زلزله مهیب و دلخراش سال گذشته به این تعداد افزوده شده است.
او در ادامه بیان داشت: کمیته امداد بعد از زلزله به خانوارهای زیرپوشش سه برابر مستمری، در آذر ماه ۲ برابر و در عید سه برابر حقوق در راستای کمک به مددجویان به حساب آنها واریز کرد.
وی با اشاره به اینکه ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در زلزله آسیب و تخریب شد، اظهار داشت: در زلزله ۲۱ آبان ماه کرمانشاه به چهار هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی مددجویان تعمیر و پنج هزار و ۲۰۰ واحد تخریب صد درصد شد.
خدرویسی اضافه کرد: در مدت کوتاهی همه واحدهای تعمیری بازسازی و تا خرداد ماه ۵۰۰ واحد مسکونی احداث شد.
خدرویسی در ادامه گفت، در سالگرد زلزله ۲ هزار واحد مسکونی افتتاح شد و امروز نیز ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) افتتاح شد که آخرین مرحله آن در دهستان حسن آباد شهرستان اسلام آبادغرب بود.
وی با بیان اینکه بازسازی تعدادی واحد مسکونی به دلیل مشکلات شهری و جا بجایی روستاها باقی مانده است که تا خرداد ماه سال آینده اگر مشکلات فنی آنها برطرف شود، ساخته می شوند.
در استان کرمانشاه ۶۸ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۲۰۰ هزار تن از حمایت ها و خدمات معیشتی، فرهنگی، مسکن و درمانی کمیته امداد بهره مند هستند.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۴ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

كميته امداد

مستمري

زلزله

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست