اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۱۸۷ هزار سفیر سلامت خانوار در استان کرمانشاه وجود دارند
n83287830-72980858.jpg

۱۸۷ هزار سفیر سلامت خانوار در استان کرمانشاه وجود دارند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، دکتر ابراهیم شکیبا روز دوشنبه در همایش سفیران سلامت استان که در سرسرای اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون ۶۵۰ مدارس مروج سلامت و ۱۳۴ مدرسه پنج ستاره در استان وجود دارد.
وی ادامه داد: تمام دغدغه ریاست و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی این است تا در بیمارستان ها دیگر به دنبال اضافه کردن تخت نباشیم و با کمک سفیران سلامت، سلامتی و تندرستی را در خانواده و جامعه ترویج دهیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ثبت نام و تشکیل پرونده یک میلیون و ۸۴۱ هزار نفر در سامانه سیب در سطح استان خبر داد و افزود: نزدیک به ۹۹ درصد از جمعیت استان عضو این سامانه هستند.
وی با بیان اینکه ۹۰۰ مرکز به ارائه خدمت می پردازند، یادآور شد، ۵۷ میلیون خدمت در استان ثبت شده که ۹۷ درصد از این خدمات رضایت دارند و بخش عمده ای از سه درصد ناراضیان به دلیل ارسال اعداد اشتباه در سامانه بوده است.
شکیبا از وجود ۴۲ روستای سالم در استان خبر داد و به وجود ۴۷ قرارداد با دنداپزشکان در روستاها و ارائه ۴۷۴ هزار خدمت دندانپزشکی اشاره کرد.
وی از کاهش بیش از ۶۰ درصدی مرگ مادران باردار در استان در سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ خبر داد و تعداد مرگ مادران باردار در سال ۹۶ در استان را ۹ مورد اعلام کرد و گفت: این تعداد در سال ۹۷ به چهار مورد کاهش یافت.
رئیس شبکه بهداشت کرمانشاه در ادامه سخنان خود به کاهش مرگ نوزادان در استان نیز اشاره کرد و گفت: میزان مرگ نوزادان در استان در سال ۹۴ رقمی معادل ۱۳٫۳ دهم در هزار بود که این رقم در سال ۹۵ به ۱۲٫۵ دهم در هزار کاهش یافت.
به گفته او، میزان مرگ نوزادان استان در سال ۹۶ نیز ۱۰٫۱ دهم در هزار بود که این رقم در سال ۹۷ به کمتر از ۹ کاهش یافته است.
شکیبا با اشاره به برنامه های پیشگیری از خشونت خانگی و اعطای راحت بسته های کاهش آسیب های بهداشتی در مناطق حاشیه شهرهای استان گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه باید ۷۰ درصد خانوارهای ما دارای سفیر سلامت شوند.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

سفير سلامت

شكيبا

معاونت بهداشتي كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست