اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۱۸ مرکز علمی کاربردی در کرمانشاه دانشجو می پذیرند
81954507-70504204.jpg

۱۸ مرکز علمی کاربردی در کرمانشاه دانشجو می پذیرند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان کرمانشاه روز دوشنبه در نشستی خبری که در محل ساختمان مرکزی این دانشگاه در کرمانشاه برگزار شد، ضمن اعلام این خبر گفت: این دانشگاه ها در رشته های کاردانی و کارشناشی ناپیوسته دانشجو می پذیرند.
راد ملکشاهی افزود: ۲۰ مرکز دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان کرمانشاه فعال است که ۱۸ مرکز در ترم بهمن پذیرش دانشجو دارند.
به گفته وی اکنون چهار هزار دانشجو در مقطع کاردانی و ۲ هزار و۵۰۰ دانشجو در مقطع کارشناشی در مراکز دانشگاه جامع عملی کاربردی در سطح استان مشغول به تحصیل هستند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه اعلام کرد که این دانشگاه در چهار گروه صنعت، فرهنگ و هنر، مدیریت خدمات اجتماعی و کشاورزی دانشجو می پذیرد.
ملکشاهی با بیان اینکه مرکز شهرداری کرمانشاه برای نخستین بار در ترم بهمن ماه دانشجو می پذیرد، افزود: رشته های تاکسی رانی، دهیاری و امداد و نجات در این دانشگاه تدریس می شوند.
وی عنوان کرد: همچنین برای نخستین بار بهمن ماه امسال مرکز میراث فرهنگی بیستون رشته صنایع دستی گرایش فرش دستباف دانشجو می پذیرد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه اعلام کرد که یک هزار و ۷۰۰ استاد در استان کار تدریس دانشجویان این دانشگاه را برعهده دارند.
به گفته ملکشاهی دانشگاه جامع علمی کاربردی به غیر از شهرستان کرمانشاه در سنقر، پاوه، روانسر، اسلام آباد غرب و سرپل ذهاب نیز شعبه دارد.
وی دانشگاه جامع علمی کاربردی را مخاطب محور عنوان کرد و گفت: ما به دنبال آن هستیم تا با مهارت آموزی افراد متناسب با نیازهای استان در راستای رفع مشکل بیکاری گام برداریم.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • علمی آموزشی
  • دانشگاه
  • علمی کاربردی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست