اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ۱۰۰ بیمار اوتیسم تاکنون در استان کرمانشاه شناسایی شده اند
82600296-71746176.jpg

۱۰۰ بیمار اوتیسم تاکنون در استان کرمانشاه شناسایی شده اند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، امید قادری روز یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، با بیان اینکه اوتیسم شیوع زیادی دارد و در همه اقشار دیده می شود از راه اندازی مرکز روزانه اوتیسم خبر داد و افزود: این مرکز در شهر کرمانشاه به مخاطبان خدمات خوبی ارائه می دهد.
وی اظهار کرد: خانواده ها برای نگهداری از این بیماران با مشکلاتی مواجه اند و این افراد مکانی مختص خود می خواهند که تامین این نیاز، تنها برعهده بهزیستی نیست.
اوتیسم، یک اختلال رشد است که در سه سال اول زندگی ظاهر می شود؛ این بیماری با تاثیر بر روی مغز کودک، رفتارهای اجتماعی و مهارت ارتباط برقرار کردن را مختل می کند.
قادری در ادامه با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه بهزیستی متولی سلامت اجتماعی شناخته شده از افتتاح مرکز درمان اعتیاد ‘تی.سی’ در هفته بهزیستی به عنوان نخستین مرکزدرمانی غرب کشور براساس این شیوه درمانی در کرمانشاه خبر داد.
مدیرکل بهزیستی کرمانشاه از ۲۴ تا ۳۱ تیر به عنوان هفته بزرگداشت بهزیستی و تامین اجتماعی با هدف رفاه و بهتر زندگی کردن برای همه ایرانیان یاد کرد.
وی در خصوص مرکز درمان اعتیاد تی.سی گفت: این مرکز رویکردی درمان محور دارد و براساس اصول علمی به درمان معتادان می پردازد.
به گفته قادری، افتتاح مرکز کاهش آسیب بانوان در زمینه کاهش و از بین رفتن اعتیاد، ایجاد مرکز سالمندان با مشارکت خیران و برپایی مرکز مشاوره تخصصی کودک از دیگر برنامه های بهزیستی کرمانشاه در این هفته است.
وی همچنین از افتتاح ۲ مرکز مشاوره در کرمانشاه خبر داد و گفت: در این هفته اورژانس اجتماعی در شهرستان های سنقر، هرسین، جوانرود، پاوه و گیلانغرب نیز افتتاح خواهد شد.
قادری با بیان اینکه امسال براساس قانون برنامه ششم توسعه اورژانس های اجتماعی باید در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت ایجاد شود، گفت: شهرهای دالاهو، قصرشیرین و روانسر به دلیل نداشتن این شاخص فاقد اورژانس هستند که به دنبال رایزنی بوده و در تلاشیم اوایل سال ۹۷، این شهرها دارای اورژانس اجتماعی شوند.
وی با اشاره به پروژه مرکز جامع خدمات بهزیستی ثلاث باباجانی گفت: براساس شاخص های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ۳۰ شهرستان محروم در سطح کشور به صورت پایلوت برای دریافت خدمات اجتماعی بهزیستی تعیین شده و از همین رو ثلاث باباجانی در هفته دولت شاهد افتتاح مجتمع خدمات اجتماعی می شود.
به گفته قادری، امسال با حمایت مجلس شورای اسلامی، در برنامه ششم توسعه وظایفی به بهزیستی محول شده که بیشتر از سایر دستگاه هاست، در این برنامه، بهزیستی متولی سلامت اجتماعی شناخته شده که تلاش داریم شاهد تحول در حوزه اجتماعی و مقابله با آسیب های اجتماعی شویم.
قادری ادامه داد: حمایت از معلولان و بی سرپرستان و در یک کلام بهترزیستن برای همه مردم ایران از مهم ترین اهداف بهزیستی است و این سازمان از ادغام بیش از ۳۰ نهاد خیریه و فعال با تصویب مجلس شورای اسلامی ایجاد شد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۶۲۰ روستا است.
۸۰۶۶/۷۴۶۰ خبرنگار:زهره کریم زاده ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • بهزيستي
  • اميد قادري
  • مركز درماني اعتياد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست