اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / یک هزار و٧٠٠ زندانی استان کرمانشاه آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند
81977768-70546772.jpg

یک هزار و٧٠٠ زندانی استان کرمانشاه آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، اژدر اسدبیگی روز چهارشنبه در شورای مهارت استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: این آموزش ها با کمک اداره کل فنی و حرفه ای استان کرمانشاه صورت گرفته است.
وی با اشاره به نقش مهارت آموزی برای بازگشت زندانیان به جامعه عنوان کرد: اداره کل فنی و حرفه ای بیش از تعهدات خود در زمینه آموزش زندانیان فعالیت می کند.
مدیرکل زندان های استان کرمانشاه با بیان اینکه باید زمینه اشتغال زندانیان آموزش دیده فراهم شود گفت: در صورتی که زمینه اشتغال زندانیان فراهم نشود امکان بازگشت دوباره آنها به زندان وجود دارد.
رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه اعلام کرد که بخش صنعت و معدن کرمانشاه به متخصصان رشته های عمومی قول جذب می دهد.
معراج محرابی نیز در این جلسه اظهار داشت: استان کرمانشاه از زیرساخت های بسیاری خوبی برخوردار است اما به دلیل کمبود مهارت با مشکل بیکاری رو به رو است.
وی افزود: متاسفانه در کرمانشاه با فقر فرهنگ آموزش پذیری رو به رو هستیم که این موضوع ما را با مشکل رو به رو کرده است.
رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه توضیح داد: دانشگاه برای مهارت آموزی فضای کمی دارند از این رو باید سازمان فنی و حرفه زمینه های لازم برای مهارت آموزی را ایجاد کند.
وی به فضای ایجاد شده برای ورود گردشگر به ایران اشاره کرد و گفت: پس از تصمیم وزارت خارجه برای صدور ویزا در فرودگاه به زودی حجم عظیمی از گردشگران وارد کشور می شوند و ما باید بتوانیم از این موقعیت استفاده کنیم.
رئیس خانه صنعت و معدن کرمانشاه با اشاره به پتانسیل های گردشگری در کرمانشاه گفت: آموزش مهارت های متناسب با گردشگری یکی از نیازهای اصلی امروز کرمانشاه است.
۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • آموزش زندانیان
  • استان کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست