اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / یکی از وزرای پیشنهادی دولت برنامه های بسیار خوبی ارایه کرده است
82288422-71133122.jpg

یکی از وزرای پیشنهادی دولت برنامه های بسیار خوبی ارایه کرده است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

حشمت الله فلاحت پیشه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سه وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش قرار است فردا (سه شنبه) با حضور در بهارستان از منتخبین ملت رای اعتماد بگیرند.
وی افزود: در همین راستا نمایندگان جریان های مختلف در مجلس تلاش می کنند که فضای رای گیری دوقطبی نشود و جریان به گونه ای رقم بخورد که در نهایت تصمیم اتخاذ شده برای هر سه وزراتخانه به نفع مردم و جامعه باشد و در تصمیم گیری ها منافع کشور در اولویت قرار گیرد.
فلاحت پیشه همچنین با بیان اینکه قرار است از صبح فردا جلسات فراکسیون ها و کمیسیون های مختلف برای ارزیابی شرایط سه وزیر پیشنهادی برگزار شود، گفت: در پایان این جلسه ها می توان در خصوص شانس نفرات معرفی شده اظهارنظر کرد.
نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شرایط برای وزرای پیشنهادی تقریبا بینابین است و قاطعانه نمی توان اظهارنظرکرد، گفت: تا پیش از این تمرکز مجلس روی مباحث اقتصادی بود.
وی گفت: مجلس بیشتر روی تغییر اقتصادی در دولت نظر داشت اما تغییرات ایجاد شده در دولت غیراقتصادی بود و همین فضای کار را تغییر داده و شرایط تازه ای پیش روی نمایندگان قرار داد.
به گزارش ایرنا، حسن روحانی رییس جمهوری یکشنبه هفته گذشته در نامه ای به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی سه وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش را برای اخذ رای اعتماد معرفی کرد.
سید رضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان و فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش هستند که به مجلس شورای اسلامی معرفی شدند.
صالحی امیری مشاور رییس جمهوری و رییس سازمان اسناد و مدارک و کتابخانه ملی ایران در سال ۱۳۴۰ در شهر بابل به دنیا آمد. وی دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم سیاسی و دکترای مدیریت دولتی از دانشگاه علوم و تحقیقات و استادیار دانشگاه است.
مسعود سلطانی فر دیگر وزیر پیشنهادی، در دولت یازدهم معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
وی که متولد سال ۱۳۳۸ است به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر نیز انتخاب شده بود که پس از رفتن به میراث فرهنگی از شورای شهر تهران استعفا کرد.
فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نیز متولد ۱۳۳۴، استاد دانشکده عمران دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، رییس مجتمع آموزشی مفید، عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی جمهوری اسلامی ایران و معاون اسبق طرح و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
۷۴۵۸/۸۰۶۶خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • مجلس شورای اسلامی
  • رای اعتماد به وزرا
  • حشمت الله فلاحت پیشه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست