اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / یورش کیانوش به مدال طلای المپیک/وزنه بردارکرمانشاهی چراغ اول کاروان ایران را روشن می کند
82185208-70932028.jpg

یورش کیانوش به مدال طلای المپیک/وزنه بردارکرمانشاهی چراغ اول کاروان ایران را روشن می کند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، نخستین نماینده کاروان وزنه برداری کشورمان در المپیک کیانوش رستمی در دسته ۸۵ کیلوگرم خواهد بود که قرار است از ساعت ۲:۳۰ دقیقه بامداد روز شنبه ۲۳ مرداد روی تخته رفته و به جدال با پولاد سر برود.
کیانوش رستمی رکورد دار وزنه برداری جهان و دارنده نشان نقره بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن و یکی از شانس داران مسلم کسب مدال به شمار می رود، مدالی که خیلی ها امیدوارند به رنگ طلا باشد تا این وزنه بردار پرتوان کشور کلکسیون افتخاراتش را کامل کند.
کیانوش طی ۸ سال گذشته و در اوزان ۶۹، ۷۷ و ۸۵ کیلوگرم، ۱۳ بار در مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک به میدان رفته و در این مدت ۲ مدال طلا و یک نقره در رقابت های قهرمانی جهان، یک نقره المپیک، یک نقره بازی های آسیایی، ۲ طلای جوانان جهان و دو نقره رقابت های قهرمانی آسیا را بر گردن آویخته است تا یکی از عنوان دارترین وزنه برداران جهان را یدک بکشد.
رستمی پیش از اعزام به مسابقات المپیک در رقابت های بین المللی جام فجر توانست در حرکت دو ضرب وزنه ۲۲۰ کیلویی را مهار کند تا رکورد دنیا را ۲ کیلو افزایش دهد، رکوردی که پیش از این با ۲۱۸ کیلو در اختیار وزنه بردار چینی بود.
وی همچنین در مجموع با زدن ۳۹۵ کیلو وزنه یک کیلوگرم رکورد دنیا که متعلق به ورزشکار بلاروس بود را نیز از آن خود کرد.
وزنه بردار دسته ۸۵ کیلوگرم کشورمان در حالی گام به رقابت های المپیک ۲۰۱۶ ریو گذاشته که در دوره قبلی المپیک که در سال ۲۰۱۲ و در لندن برگزار شد، با مهار وزنه ۱۷۱ کیلو در یک ضرب و ۲۰۹ کیلوگرم در دو ضرب با مجموع ۳۸۰ کیلوگرم عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره را تصاحب کرد.
وی همچنین سال گذشته و در رقابت های قهرمانی جهان در حرکت یکضرب ۱۷۳ کیلوگرم و حرکت دوضرب ۲۱۴کیلوگرم را بالای سر برد تا با مجموع ۳۸۷ کیلوگرم به مدال نقره دست یابد.
و امروز به نظر می رسد زمان آن فرا رسیده که رستمی مدال طلای معتبرترین رقابت های ورزشی جهان را از آن خود کند تا هم چراغ اول کاروان ورزشی ایران در مسابقات را روشن کند و هم نام خود را جاودانه سازد.
بدون شک بامداد شنبه خیلی ها منتظر یورش کیانوش به مدال طلای المپیک هستند تا پس از گذشت یک هفته از آغاز رقابت ها، کاروان ورزشی ایران هم در المپیک صاحب مدال شود.

** برای مدال طلا می جنگم
کیانوش رستمی پیش از اعزام به مسابقات المپیک در گفت و گو با ایرنا از تلاش و مبارزه خود برای کسب مدال طلای المپیک خبر داده بود و گفت: کسب این مهم سخت اما غیرممکن نیست.
وی با تاکید بر اینکه مسابقات المپیک همواره سخت ترین میدان برای ورزشکاران بوده است، گفت: در این میدان باید بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذاری و نشان دادن کوچکترین سستی و خللی تو را از هدفت دور و حاصل تلاش هایت را بر باد خواهد داد.
رستمی با بیان اینکه در المپیک گذشته ۳۸۰ کیلوگرم را در مجموع یک ضرب و دو ضرب روی سر برده و نقره کسب کرده، گفت: برای کسب مدال بهتر در این دوره باید وزنه های بالاتری را انتخاب و موفق به مهار آن ها بشوم.
وزنه بردار دسته ۸۵ کیلوگرم کشورمان گفت: در حالی در المپیک لندن در حرکت ۲ ضرب ۲۰۹ کیلوگرم را بالای سر بردم که به تازگی و در مسابقات بین المللی جام فجر در همین حرکت موفق به مهار وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی شدم، رکوردی که اگر در المپیک ریو نیز تکرار شود می تواند تا حد زیادی مدال طلایم را قطعی کند.
وی گفت: هرچند شرایط و جو مسابقات کاملا با یکدیگر متفاوت است و فشار و استرسی که نام المپیک به ورزشکار وارد می کند ناخودآگاه بر عملکرد آن ها تاثیر منفی می گذارد که البته سعی می کنم این اتفاق در مسابقات پیش رو برای من اتفاق نیفتد.
رستمی در پایان از حریفان روسیه ای، لهستانی، قزاقستانی و چینی به عنوان مهمترین رقبای خود یاد کرد و گفت: با وجود سختی کار اما نهایت تلاش خود را به کار می بندم تا با کسب خوشرنگ ترین مدال پرچم کشورم را به اهتزاز در آورده و از اعتبار ورزش ایران دفاع کنم.
در آخرین روز مسابقات المپیک ۲۰۱۶ نیز که روز یکشنبه ۳۱ مرداد خواهد بود، محمدجعفر مرادی دونده کرمانشاهی تیم ملی دو و میدانی ایران در بخش ماراتن اولین المپیک خود را تجربه خواهد کرد.
ندا شهسواری دیگر نماینده ورزش کرمانشاه در رقابت های المپیک بود که در روز نخت یا قبول شکست چهار بر سه مقابل حریفی از بلاروس از دور مسابقات کنار رفت.
در المپیک گذشته (۲۰۱۲ لندن) از جامعه ورزشی کرمانشاه سه نماینده به نام های علی مظاهری در بوکس، کیانوش رستمی در وزنه برداری و ندا شهسواری در پینگ پنگ حضور داشتند که در پایان تنها رستمی بود که موفق به کسب مدال برنز شد.
سی و یکمین دوره رقابت های المپیک با حضور ۱۰هزار و ۵۰۰ ورزشکار زن و مرد از ۲۰۵ کشور جهان در ۲۸ رشته و ۴۴ ماده از ۱۶ تا ۳۱ مرداد در شهر ریودوژانیرو برزیل با یکدیگر رقابت می کنند.
۶۴ نماینده ایران در مسابقات المپیک در ۱۴ رشته ورزشی انفرادی شامل بوکس، دو و میدانی، دوچرخه سواری، تکواندو، تیراندازی، کشتی آزاد و فرنگی، تیروکمان، وزنه برداری، شمشیربازی، تنیس روی میز، قایقرانی، جودو، شنا و یک رشته تیمی والیبال حضور یافته اند که در میان ورزشکاران اعزامی ایران به مسابقات المپیک، ۵۴ نفر آنان را ورزشکاران آقا و ۹ نفر نیز ورزشکاران خانم تشکیل می دهند.
مسعود اسماعیلی- ایرنا کرمانشاه
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • ورزش
  • وزنه برداری
  • مسابقات المپیک
  • کیانوش رستمی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست