اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / یاواره شهدای فرهنگی هرسین برگزار شد
81953312-70502069.jpg

یاواره شهدای فرهنگی هرسین برگزار شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، فرماندار شهرستان هرسین در این مراسم گفت: شروع جنگ نظامی عراق علیه ایران و هجمه دشمن به گونه ای بود که متجاوزین معتقد بودند در فرصت کوتاهی آرامش و عزت ایرانیان را نابود سازد ولی شهدا و رزمندگان اسلام یا وجود کمبود امکانات و مخاطرات فراوان آرامش از دست رفته را به ما باز گرداندند.
یاور محمدی افزود: رزمندگان اسلام در مدت کمتر از دو سال با پیام الهی گونه امام راحل (ره) بسیاری از مناطق تحت تصرف رژیم بعثی آزاد شدند، نیروهای نظامی، بسیج و مردم نیز ساماندهی شدند و موازنه قوا به نفع نیروهای ما برگشت خورد.
وی اضافه کرد: جنگ ما جنگ سرافرازی و سربلندی و دفاع از ارزشها و مقدسات بود که توسط امام بعنوان یک روحانی مقدس اداره و رهبری می شد و شهدا با خودگذشتگی که شاخصه اصلی آنان است ناامنی و جنگ را از کشور دور ساختند و آینده ای پر از امید و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند.
فرماندار هرسین ادامه داد: بیشتر شهدا در اوج جوانی مشتاقانه به سوی جبهه ها شتافتند و جان خود را در راه حق و حقیقت نثار کردند.
محمدی در پایان یادآور شد: امام خمینی (ره) در مبارزات خود در سال ۴۲ سه نکته کلیدی مستبد بودن شاه، معرفی اسرائیل بعنوان مظهر نفاق و پلیدی در منطقه و آمریکا مسبب گرفتاری مسلمانان را مطرح کرد و با شجاعت تمام این سه موضوع را مورد حمله و نقد قرار داد و نقطه عطف انقلاب از همین جا شروع شد.
شهرستان هرسین با ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست