اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / یادواره سرداران و ۴۰۰ شهید شهرستان کنگاور برگزار شد
81974759-70541364.jpg

یادواره سرداران و ۴۰۰ شهید شهرستان کنگاور برگزار شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کنگاور در این یادواره با بیان اینکه عزت و عظمت کنونی ایران اسلامی مرهون خون شهداست گفت: شهرستان کنگاور ۴۰۰ شهید گلگون کفن را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد.
علی حیدرنژاد با اشاره به اینکه ما باید همیشه به یاد شهدا باشیم، افزود: نباید فقط در چنین مراسمی از شهدا یاد کرد و در سایر مواقع دچار غفلت شد بلکه باید پیوسته فرمایش رهبر معظم را مدنظر قرار دهیم که بیان فرمودند؛ زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
وی ادامه داد: معنا و مفهوم این جمله این است که همچنانکه شهید با شهادتش مشعل فروزانی برای جامعه می شود احیای نام و یادشان نیز این حس مسئولیت را در افراد جامعه ایجاد می کند که همه در قبال خون های شهدا مسئولیم و پیرو این مسئولیت تکالیفی داریم که باید به آنها توجه کرد و عمل کرد.
حیدرنژاد خاطرنشان کرد: تا زمانی که روحیه ایثار و شهادت در جامعه ساری و جاری است هیچ قدرتی را یارای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود.
قرائت مرقومه مقام معظم رهبری توسط مجری برنامه، اجرای دیکلمه توسط دختران شهید اله دانه و مدافع حرم سجاد حبیبی و پخش سرود ملی و … بخش های دیگری از این مراسم بود.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۸۴ هزار نفر در ۹۰ کیلومتری شرق شهر کرمانشاه واقع شده که ۴۰۰ شهید گلگون کفن را تقدیم اسلام و انقلاب کرده و وجود ۹۶۰ جانباز و ۸۰ آزاده سرافراز نیز از دیگر افتخارات این کهن دیار است.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • یادواره شهدا
  • شهرستان کنگاور

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست