اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / گرد و خاک مدارس نوبت عصر غرب کرمانشاه را تعطیل کرد
n83080001-72626079.jpg

گرد و خاک مدارس نوبت عصر غرب کرمانشاه را تعطیل کرد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا ، گرد و خاک که از جمعه شب با شدت و غلظت زیاد وارد آسمان شهرستان های قصرشیرین ، سرپل ذهاب و گیلانغرب شد ، باعث کاهش شدید دید افقی و تعطیلی مدارس نوبت صبح و عصر در این مناطق شده است.
تعطیلی مدارس نوبت صبح و عصر در شهرستان های قصرشیرین ، سرپل ذهاب و گیلانغرب بنا به تصمیم ستاد مدیریت بحران اتخاذ شده است.
فرماندار قصرشیرین گفت: با توجه به آلودگی هوا و شعاع دید ۳۰۰ متر در این شهرستان ، ستاد مدیریت بحران تصمیم گرفت مدارس نوبت ظهر را نیز همانند مدارس نوبت صبح تعطیل شود.
مرادعلی تاتار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، علت این تصمیم را حفظ سلامت جسمانی دانش آموزان با توجه به تداوم گرد و خاک و غلظت آلاینده ها در جو منطقه ذکر کرد.
وی گفت: امروز غلظت غبار موجود در هوای قصرشیرین ، یک هزار و ۳۸۴ میکروگرم بر متر مکعب بود و بر همین اساس هوای این شهرستان در وضعیت بحران است.
وی ادامه داد: هواشناسی اعلام کرده است که وضعیت دید تا اواخر وقت امروز بهتر خواهد شد.
سه هزار و ۶۰۰ دانش آموز قصرشیرینی در ۴۸ باب مدرسه شهری و روستایی این شهرستان تحصیل می کنند.
شهرستان قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت ، ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد.

** تعطیلی مدارس نوبت عصر سرپل ذهاب
فرماندار سرپل ذهاب نیز با بیان اینکه مدارس نوبت ظهر این شهرستان امروز شنبه تعطیل است ، گفت: با توجه به اینکه شعاع دید افقی در این شهرستان هم اکنون ۵۰۰ متر است ، با هدف سلامت دانش آموزان ، مدارس نوبت عصر نیز همانند مدارس نوبت صبح تعطیل است.
محبت حمالی نیا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته در سرپل ذهاب بیش از ۱۱ میلیمتر باران بارید که با وجود بارش باران خوشبختانه مشکلی برای زلزله زدگان مستقر در کانکس ها نداشتیم و دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران نیز پای کار بودند.
در سال تحصیلی جدید، ۱۶ هزار دانش آموز سرپل ذهابی در ۲۲۱ مدرسه شهری و روستایی و ۷۳۸ کلاس درس به فراگیری علم و دانش می پردازند.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق دارد.

** تعطیلی مدارس نوبت عصر گیلانغرب
معاون فرماندار گیلانغرب نیز از تداوم آلودگی هوای این شهرستان به دلیل گرد و خاک خبرداد و گفت: تمامی مدارس نوبت ظهر این شهرستان نیز تعطیل است.
فرهاد همتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شعاع دید افقی ناشی از گرد و غبار در روز جاری در این شهرستان ۵۰۰ متر است و مدارس نوبت صبح و ظهر نیز برای حفظ سلامت دانش آموزان تعطیل شده است.
گیلانغرب در مقاطع مختلف تحصیلی بیش از ۹ هزار دانش آموز که این تعداد در ۲۲۵ آموزشگاه و در قالب ۵۷۴ کلاس درس تحصیل می کنند.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

گرد و خاك

تعطيلي مدارس

قصرشيرين

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست