اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / کلاه شرکت های بازاریابی و هرمی سرتان نرود
81945878-70488553.jpg

کلاه شرکت های بازاریابی و هرمی سرتان نرود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

اکنون در برخی نقاط شهر کرمانشاه، شرکت های بازاریابی فعالیت دارند که با جذب ده ها و شاید هم صدها تن از جوانان بیکار و جویای شغل کرمانشاه و برگزاری آنچه که دوره های تخصصی – آموزشی اش می خوانند، ادعای ایجاد کار و درآمد برای بیکاران کرمانشاهی دارند.
این شرکت ها اغلب ادعا می کنند که کارشان قانونی و با مجوز است و گاه هم ادعای دارند که با نظارت پلیس فتا در حال فعالیت هستند.
اما رئیس پلیس فتا به این ادعاها واکنش نشان داد و اظهار کرد: نظارت بر شرکت های بازاریابی در اصل وظیفه سازمان صنعت، معدن و تجارت است و انتساب فعالیت خود به پلیس فتا، کذب محض می باشد.
ظاهرا این سخنان علی شفیعی در واکنش به مراجعان پرتعداد پلیس فتا بوده که خواهان روشن شدن این گونه ادعاها از سوی گردانندگان شرکت های بازاریابی شده اند.
وی در گفت و گویی که با پایگاه خبری پلیس و با اشاره مراجعه و پرسش های متداول همشهریان، گفت: اینکه بعضی از کارکنان این گونه شرکت ها برای جذب مشتری عنوان می کنند که شرکت شان تحت نظارت پلیس فتای استان می باشد، کذب محض بوده زیرا این شرکت ها تحت سازمان صنعت، معدن و تجارت فعالیت می کنند و چنانچه مشتریان قصد دارند از صحت فعالیت قانونی شرکت و یا نمایندگی آن ها اطلاعی حاصل کنند به سایت آن سازمان و یا به صورت حضوری به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مراجعه کنند.
البته رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه میان شرکت های هرمی با شرکت های بازاریابی شبکه ای، تفاوت هایی قائل است.
وی نخستین تفاوت را در داشتن مجوز می داند؛ چرا که شرکت های بازاریابی شبکه ای دارای مجوز از صنعت و معدن می باشند در حالی که شرکت های هرمی فاقد این مجوز هستند.
شفیعی همچنین اظهار کرد: در شرکت های بازاریابی، خرید و فروش جنس به صورت واقعی بوده ولی در شرکت های هرمی این جنس ها صوری می باشند.
این مقام انتظامی گفت: در شرکت های بازاریابی، فعالیت های مالی آنها از طریق سیستم بانکی کشور انجام می گیرد، اما این موضوع در شرکت های هرمی رعایت نمی شود.
به گفته شفیعی، در بازاریابی شبکه ای چیزی به عنوان حق عضویت و گردهمایی های بی دلیل وجود ندارد اما در شرکت های هرمی افراد به دلایل مختلف بدون رعایت جوانب شرعی و قانونی این اقدام متصور است.

** توصیه ای به جوانان
رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه در پایان این توصیه ها را دارد:
– به نشان بازاریابی شبکه ای شرکت، همچنین مجوز صنعت، معدن و تجارت و نماد اعتماد الکترونیک آن توجه کنند.
– پس از دریافت آموزش نیازی به حضور مکرر در گردهمایی ها نیست و باید دقت کرد چیزی غیر از آموزش در خصوص آن شرکت ارائه نشود در غیر این صورت حتما مراتب را با پلیس در میان بگذارند.
یحیی معماری
۶۵۳۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست