اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / کشفیات مواد مخدر در استان کرمانشاه ۲۰۲ درصد افزایش یافته است
n82626476-71796043.jpg

کشفیات مواد مخدر در استان کرمانشاه ۲۰۲ درصد افزایش یافته است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ حسین براری روز چهارشنبه در یک نشست خبری که در محل پلیس مواد مخدر استان برگزار شد، افزود: کشف مواد مخدر در استان نسبت به مشابه سال گذشته سه برابر شده که نشان از هم افزایی و تلاش شبانه روزی همه بخش های اجرایی مرتبط با این حوزه است.
وی در ادامه پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با خرده فروشی را اولویت اصلی حوزه مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: مقابله با خرده فروشی از دغدغه های اصلی مردم و مسئولان ارشد استان بخصوص استاندار است.
براری، مهم ترین مانع جمع آوری معتادان را کمبود مکان نگهداری دانست و افزود: ظرفیت مکان های فعلی پر است و بنا به خواست استاندار کرمانشاه حوزه مبارزه با مواد مخدر استان مسئولیت دارد که یکی از اردوگاه های اتباع خارجی در خارج از شهر را برای نگهداری معتادان متحجر بازسازی کند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه، یکی دیگر از برنامه های اصلی این حوزه را پاکسازی نقاط آلوده توزیع مواد مخدر عنوان کرد و گفت: شش نقطه اصلی آلوده در شهر کرمانشاه به عنوان نقاط هدف تا پایان سال ۹۶ سیاست گذاری شده است.
وی همچنین به ۵۱۵ طرح پاکسازی و مقابه با مواد مخدر در سطح استان اشاره کرد وگفت: از ابتدای سال جاری ۲ هزار و ۳۶۶ نفر خرده فروش دستگیر و ۵۰ مکان پلمب و مصادره شده است.

**خانواده ها باید سنگر اول مبارزه با مواد مخدر باشند
براری به انواع متنوع مواد مخدر جدید و روش های نو در توزیع اشاره کرد و گفت: در حوزه پیشگیری، خانواده ها مهمترین و موثرترین نقش را دارند و در واقع سنگر اول مبارزه با مواد مخدرهستند.
به گفته او، کارهای فرهنگی گسترده در حوزه پیشگیری مانند برنامه های آموزشی در مدارس، مساجد، ادارات و دانشگاه توسط شورای مبارزه مخدر استان در دست اقدام است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای رتبه بالای اعتیاد در بین استان های کشور است.
۳۲۰۹/۸۰۶۶ خبرنگار:عباداله آذرگون ** انتشاردهنده: علی مولوی

انتهای پیام /*

کد خبر: ۸۲۶۲۶۴۷۶ (۶۱۱۴۴۰۸)

نسخه چاپی

برچسب ها

اجتماعي

كشفيات مواد مخدر

استان كرمانشاه

سرهنگ براري

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست