اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / کرمانشاه بوی محرم به خود گرفت/این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست
82255549-71068500.jpg

کرمانشاه بوی محرم به خود گرفت/این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این روزها از هر کوی و برزن که می گذری پرچم های سیاه را به نشانه عزا می بینی که بر درب بیشتر منازل و مغازه ها و حتی ورودی کوچه ها و خیابان ها نصب شده است.
با فرا رسیدن ماه محرم، همه مردم در تلاش و تکاپو برای برپا کردن هیات های عزاداری و برافراشتن پرچم سرخ حسینی (ع) هستند تا نشان دهند جوشش خون سیدالشهدا پس از گذشت حدود ۱۴ قرن هنوز ادامه دارد.
شهر کرمانشاه که از دیرباز دروازه ورود به کربلای معلا و میزبان زائران امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) بوده نیز همانند سایر نقاط کشورمان سیاه پوش شده و مردم این دیار آماده برپایی مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) هستند.
این روزها هر کس بنا بر توانایی خود سعی می کند محفلی هرچند کوچک برای اقامه عزای شهید مظلوم دشت کربلا بر پا کرده و عشق و اراتش را به ساحت قدسی آن حضرت نشان دهد.
با نگاهی به حال و هوای این روزهای شهر و تلاش و تکاپوی عاشقان حضرتش که پیر و جوان هم نمی شناسد بیش از همه این چند بیت که ‘ این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست؛ این چه شمعیست که جانها همه پروانه اوست// هر کجا می نگرم رنگ رخش جلوه گر است؛ هر کجا می گذرم جلوه مستانه اوست// به ذهن آدمی خطور می کند.

** طرح بصیرت عاشورایی در ۳۲ بقعه استان کرمانشاه برگزار می شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، همزمان با فرا رسیدن ماه محرم از برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در ۳۲ امامزاده و بقعه متبرکه سطح استان خبر داد و گفت: در این طرح برنامه های مختلف فرهنگی، مذهبی و عزاداری اجرا می شود.
حجت الاسلام آیت الله عباسیان افزود: یکی از برنامه هایی که در قالب طرح بصیرت عاشورایی برگزار می شود، تجمع ‘لبیک یا حسین’ در روز سه شنبه ۱۳ مهر (دوم محرم) و در هشت بقعه شاخص استان است که این مراسم به صورت ویژه در شهر کرمانشاه در امامزاده ابراهیم (ع) تاق بستان برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه های ویژه دهه اول محرم برگزاری همایش ‘شیرخوارگان حسینی’ در روز جمعه ۱۶ مهر (پنجم محرم) در چهار شهرستان استان است که مراسم شهر کرمانشاه در سرسرای امام (ره)، مراسم سرپل ذهاب در بقعه احمد بن اسحاق، مراسم شهر کنگاور در امامزاده ابراهیم (ع) و مراسم سنقر در امامزاده احمد (ع) سنقر برگزار خواهد شد.
عباسیان در پایان گفت: برگزاری برنامه ‘احلی من العسل’ ویژه عزاداری دانش آموزان در چهار بقعه شاخص استان، برگزاری تجمع ‘رهروان زینبی’ ویژه عزاداری بانوان در روز ۱۲ محرم، برگزاری مراسم ویژه عزاداری امام سجاد (ع) در سالروز شهادت ایشان، برپایی خیمه های معرفت و غرفه های پاسخگویی به سوالات دینی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع شاخص استان و… از دیگر برنامه های برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در استان کرمانشاه خواهد بود.

** اعزام ۱۴۰۰ مبلغ و مبلغه به نقاط مختلف استان در ماه محرم
مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه نیز از برنامه ریزی برای اعزام یک هزار و ۴۰۰ مبلغ و مبلغه به نقاط مختلف استان در دهه اول محرم خبر داد.
حجت الاسلام اسماعیل قبادی افزود: حدود ۶۰۰ نفر از این افراد غیرمقیم بوده و از قم به استان کرمانشاه اعزام شده اند.
وی در پایان و با بیان اینکه حضور حدود ۴۰۰ مبلغ در نقاط مختلف استان کرمانشاه می تواند منشا تحولات و آثار خوبی باشد، از مبلغان خواست تا در سخنرانی های خود به بیان مسایل روز بپردازند.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • ماه محرم
  • مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه
  • مدیرکل اوقاف و امور خیریه کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست