اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / کرمانشاه از استان های پیشرو در رشد شرکت های دانش بنیان است
n83314562-73027970.jpg

کرمانشاه از استان های پیشرو در رشد شرکت های دانش بنیان است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا؛ هدایت حاتمی روز سه شنبه در بازدید از مرکز رشد دانشگاه رازی افزود: شرکت ها و واحدهای زیادی‌ که دارای خدمات متنوع و متفاوتی هستند در این مرکز حضور دارند اما ارتباط مناسبی بین این واحدها دیده نمی شود که بتوانند هم پوشانی لازم را در حمایت از همدیگر داشته باشند که این مساله باید رفع شود تا بهره وری این مرکز و نیز شرکت هایی که در این مرکز هستند، افزایش یابد.
وی بر ضرورت ایجاد مراکز مهارت اندوزی در زمینه کسب و کار تاکید و بیان داشت: راه اندازی مدرسه کسب و کار باید یکی از اولویت‌های استان شده و دولت هم در این زمینه کمک‌های لازم را اختصاص خواهد داد.
وی گفت: ۱۰ مرکز رشد در دانشگاه ها و دیگر مراکز علمی استان وجود دارد که باید رابطه معناداری با هم داشته باشند و از جزیره‌ای عمل کردن خارج شوند تا بتوانیم از بستر علم و دانش بهره وری مطلوبی برای ایجاد کار و اشتغال داشته باشیم.
حاتمی در پایان اظهار داشت: توسعه بازار واحدهای تولیدکننده مراکز رشد باید به یک هدف اولویت دار تبدیل شود و محصولات تولید شده در این مراکز بتوانند کیفیت خود را در جامعه هدف نشان دهند و به درآمدزایی برسند.
مرکز رشد دانشگاه رازی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و هم اکنون ۴۵ واحد فناور در این مرکز راه اندازی شده است.
از مجموع واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه رازی، ۱۲ واحد در حوزه کشاورزی، پنج واحد در حوزه فنی و حرفه ای، ۶ واحد در حوزه آی تی، چهار واحد در حوزه تربیت بدنی و مابقی در حوزه دانشکده علوم اجتماعی فعال هستند.
دانشگاه رازی اکنون دارای ۹ دانشکده و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی بوده و با بهره گیری از دانش و تخصص ۱۰ استاد، ۴۹ دانشیار، ۲۵۰ استادیار، ۴۶ مربی، و در مجموع ۳۵۵ عضو هیات علمی در ۳۹ گروه آموزشی و حدود ۱۲ هزار دانشجو در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به فعالیت خود ادامه می دهد.
اکنون ۱۲۵ دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه رازی کرمانشاه تحصیل می کنند.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

علمي آموزشي

شركت دانش بنيان

معاون استاندار

كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست