اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / کرمانشاه آماده جذب سرمایه گذاری خارجی است
82070303-70716566.jpg

کرمانشاه آماده جذب سرمایه گذاری خارجی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

سمیه حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: پس از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای و برداشته شدن تحریم ها شرایط برای سرمایه گذاری خارجی در کشور و به تبع آن در استان کرمانشاه فراهم شده است.
وی افزود: پس از برجام تاکنون شرکت های خارجی بسیاری برای سرمایه گذاری در استان کرمانشاه اعلام آمادگی کرده اند و در حال انجام مراحل مقدماتی هستند.
رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه تاکید کرد: استان کرمانشاه از ظرفیت های بسیاری در زمینه های مختلف برخوردار است و می تواند بهشت سرمایه گذاران محسوب شود.
حیدری، نزدیکی به مرز و وجود نیروی کار مستعد را از مهمترین ظرفیت های استان کرمانشاه دانست و اظهار داشت: زمینه فعالیت های صنعتی و صادراتی در استان کرمانشاه فراهم است.
وی همچنین به پتانسیل های کشاورزی اشاره کرد و گفت: وجود منابع آبی مناسب و زمین های حاصل خیز از ظرفیت هایی است که زمینه را برای سرمایه گذاری خارجی در کرمانشاه فراهم می کند.
رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه گفت: تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا زمینه را برای فعالیت سرمایه گذاران در کرمانشاه فراهم کنیم.
حیدری یادآور شد: لیستی از شرکت های کرمانشاهی که توانایی همکاری با سرمایه گذاران خارجی را دارند به منظور ارائه به سازمان سرمایه گذاری کشور آماده کرده ایم تا به شرکت های خارجی معرفی شوند.
نرخ بیکاری استان کرمانشاه در سال ۹۴ از سوی مرکز آمار ایران ۱۷/۶ اعلام شد.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • سرمايه گذاري
  • كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست