اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / کتاب های ۱۹۸ نفر از مفاخر ادبی کشور تاکنون به چاپ رسیده است
81950028-70496081.jpg

کتاب های ۱۹۸ نفر از مفاخر ادبی کشور تاکنون به چاپ رسیده است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا دکتر مهدی محقق عصر پنجشنبه در مراسم معرفی کتاب سال کرمانشاه که در مجتمع فرهنگی و هنری شهید آوینی کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: برگزاری مراسم انتخاب کتاب سال در واقع ارج نهادن به این مقوله مهم فرهنگی است.
وی تصریح کرد: در ادبیات جهانی به ویژه ادبیات عرب و فارسی همواره از کتاب با عنوان برترین یاد شده و کتاب در ایران از دیرباز به عنوان منبعی برای رشد و پرورش دانشمندان و فلاسفه بوده و هست.
به گفته وی، از قدمت ایران در مقوله علم و ادب همین بس که بدانیم ایرانیان پایه گذار فلسفه ایرانی بودند و اگر به منشا علوم و تولیدات اروپایی نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که تفکر و نبوغ ایرانی در پشت بسیاری از این تولیدات بوده است.
وی معرفی آیت الله نجومی در کنگره چهره برجسته اسلام را اقدامی مطلوب ارزیابی کرد و اظهار کرد: با ورود اسلام به کشور موجی از علم و فرهنگ به ایران سرازیر شد و با وجود چنین قدمتی نباید نسبت به مطالعه و کتابخوانی کم توجه شویم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز اظهار کرد: در سال جاری که به سال مفاخر نامگذاری شده بود از سه چهره برجسته استان تقدیر شد.
ابراهیم رحیمی زنگنه یادآور شد، کنگره احمد عزیزی، بزرگداشت بهزاد کرمانشاهی و پروفسورهمزه ای در سال جاری برگزار شد و نباید نسبت به بزرگداشت مفاخر استان کم توجه بود.
وی با تاکید براینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه دو سال است که به معرفی کتاب سال می پردازد از کتاب به عنوان رکن اصلی فرهنگ یاد کرد و افزود: برای بزرگداشت دیگر مفاخر استان از جمله کنگره بزرگداشت آیت الله نجومی برنامه هایی در دست می باشد.
در این مراسم ‘پایتخت فراموش شده قوم کرد’ تالیف برومند اعظمی پور و’رزم نامه اسطوره های کهن زاگرس’ نوشته پروفسور همزه ای به عنوان دو کتاب سال استان کرمانشاه معرفی شد.
۸۰۶۶/۷۴۶۰

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست