اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / کتاب 'ماموستا' نوشته ملا قادر قادری رونمایی شد
n82634214-71810139.jpg

کتاب 'ماموستا' نوشته ملا قادر قادری رونمایی شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، این آئین با حضور جمعی از شخصیت های کشوری، مسئولان استانی، خانواده های معظم شهدا، جمعی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و قشرهای مختلف مردم در جوار مزار مطهر شهدای ۲۶ مرداد برگزار شد.
در این مراسم امام جمعه پاوه، مهمترین محورهای کتاب خود را در باره دفاع از اسلام، انقلاب، مردم و رهبری عنوان کرد و گفت: این کتاب تاریخ مردم پاوه است که رشادت، فداکاری، مقاومت و ایستادگی مردم این دیار را نشان می دهد.
ماموستا قادری در ادامه به بیان خاطراتی از حماسه ۲۶ مرداد سال ۵۸ پرداخت و گفت: در این حماسه خون شهدای شیعه و سنی در یک سنگر با هم در آمیخت تا پیام وحدت را به جهانیان اعلام کنند.
وی افزود: پاوه و مردمان آن همواره منادیان وحدت بوده و هستند و این مهم را در تمامی عرصه های حساس و تعیین کننده انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و بعد از آن نشان داده اند.
امام جمعه پاوه با بیان خاطراتی از حماسه ۲۶ مرداد پاوه گفت: چهار عامل در شکست حصر پاوه مهم و تأثیرگزار بودند که لطف خداوند، مقاومت و ایستادگی مردم پاوه، پیام روحبخش و نجات بخش بنیانگذار جمهوری اسلامی و حضور شهید چمران بودند.
ماموستا قادری افزود: رشادت و ایستادگی مردم پاوه در آن ایام بود که به بنده انگیزه داد تا قلم بدست بگیرم و این کتاب را بنویسم تا جهاد و فداکاری و رشادت و ایثار مردم در آن ایام سخت فراموش نشود.
امام جمعه پاوه گفت: بخشهای دیگر کتاب در باره حوادث دوران دفاع مقدس، دوران انقلاب از شکل گیری تا پیروزی و دوران طلبگی اینجانب است.
حماسه پاوه در مرداد سال ۱۳۵۸اتفاق افتاد و طی آن اشرار ضد انقلاب و نیروهای وابسته به شاه با بیش از ۱۲ هزار نفر نیروی مسلح قصد تصرف این شهر را داشتند که با مقاومت و ایستادگی و رشادت نیروهای مردمی، پاسداران بومی و اعزامی و فرماندهی شهید چمران هیچ گاه موفق به تصرف شهر نشدند و بعد از یک هفته با صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) و تقدیم شهدای ۲۶ مرداد محاصره شهر شکسته شد و متجاوزان نیز پا به فرار گذاشتند.
شهرستان پاوه با بیش از ۶۱ هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
۸۰۶۶ خبرنگار:محمدهادی زامیاد ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

فرهنگي

مراسم شب خاطره پاوه

امام جمعه پاوه

كتاب ماموستا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست