اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / کتاب 'برهان ‌قرآن' نوشته شهید اشرفی اصفهانی رونمایی شد
n82696001-71927415.jpg

کتاب 'برهان ‌قرآن' نوشته شهید اشرفی اصفهانی رونمایی شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، علی جنتی عضو شورای نظارت بر صدا و سیما، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه و حجت الاسلام محمد اشرفی اصفهانی و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.
فرزند شهید آیت الله اشرفی اصفهانی در این مراسم گفت: امروز جوانان و نسل جدید از شهدای محراب به ویژه شهید آیت الله شهید اشرفی اصفهانی چیزی نمی دانند.
حجت الاسلام محمد اشرفی اصفهانی افزود: مقصر اصلی اینکه جوانان ما شهدای محراب و دیگر شهدای گرانقدر را نمی شناسند، صدا و سیما است.
عضو شورای نظارت بر صدا و سیما نیز در این مراسم، آیت الله اشرفی اصفهانی را فقیهی بزرگ خطاب کرد و اظهار داشت: این شهید محراب با شهادت خود چراغی را روشن کرد که هنوز نیز از انوار آنها استفاده می شود.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: پس از ۳۴ سال از شهادت شهید اشرفی اصفهانی نور ایشان همچنان مردم‌ را به راه راست هدایت می کند.
جنتی گفت: آیت الله اشرفی اصفهانی پیش از انقلاب تلاش های بسیاری برای پیروزی انقلاب کرد و در صف نخست مبارزان قرار داشت.
آیت‌الله عطاالله اشرفی اصفهانی، امام جمعه وقت کرمانشاه در ۲۳ مهر ماه ۱۳۶۱ توسط یکی از عوامل منافقین در محراب نماز جمعه کرمانشاه مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
۷۴۴۵/۸۰۶۶ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

فرهنگی

برهان قرآن

اشرفی اصفهانی

علی جنتی

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست