اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / کتابخانه مرکزی اسلام آبادغرب به زودی افتتاح می شود
82194127-70948344.jpg

کتابخانه مرکزی اسلام آبادغرب به زودی افتتاح می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

خلیل بسامی روز جمعه به ایرنا افزود: این پروژه از مصوبات سفر رهبری به استان کرمانشاه در سال ۹۰ است که عملیات عمرانی آن در سال ۹۳ در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر و زیربنای یک هزار و ۴۹۰ متر آغاز شد که اعتبار کلی ۳۶ میلیارد ریال بوده و از سال ۹۴ تاکنون، ۲۱ میلیارد ریال آن تخصیص پیدا کرده است.
وی گفت: این کتابخانه در سه طبقه شامل بخش مخزن، مطالعه خانم ها و آقایان، بخش های اداری؛ کودک و نوجوان، نابینایان، مرکز پژوهش ها و تحقیقات است.
رییس نهاد کتابخانه های عمومی اسلام آبادغرب اظهار کرد: با افتتاح این کتابخانه تعداد کتابخانه های فعال شهرستان به چهار باب افزایش خواهد یافت و کتابخانه رکسانا میناشی مسکن مهر و شیان نیز تکمیل شده است و در صورت رفع برخی موانع به زودی تجهیز خواهد شد.
بسامی با اشاره به لزوم تقویت فرهنگ کتابخوانی گفت: کتابخانه های عمومی شهرستان هم اکنون دارای ۸۸ هزار نسخه و بیش از ۷۸ هزارعنوان است که هفت هزار و ۲۰۰ عضو فعال کتابخانه ها از آن استفاده می کنند.
وی اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان سال ‘خواندن’ از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، برنامه نشست کتابخوان به صورت ماهیانه در نهاد کتابخانه انجام و نفرات برتر به استان معرفی می شوند.
وی همچنین گفت: به منظور غنی سازی اوغات فراغت دانش آموزان در تابستان در کتابخانه ولایت و کوثر کلاس های متنوعی در قالب خوشنویسی، قصه گویی، طراحی، تجوید و قرآن خوانی برای علاقه مندان برگزار شده است.
وی در پایان با اشاره به لزوم اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: نهادینه شدن این فرهنگ در جامعه علاوه بر آثار اجتماعی و فرهنگی مثبت، موجبات رشد و توسعه کشور را فراهم می کند زیرا توسعه کشور در گرو توسعه یافتگی انسان های یک جامعه است که می تواند با افزایش مطالعه و دانش افراد جامعه محقق شود.
اسلام آباد غرب با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۵۵ کیلومتری غرب کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۵۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • فرهنگی
  • کتابخانه مرکزی
  • اسلام آبادغرب
  • خلیل بسامی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست