اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / کانکس های مناطق زلزله زده کرمانشاه جمع آوری می شوند
n83281137-72968837.jpg

کانکس های مناطق زلزله زده کرمانشاه جمع آوری می شوند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

جلیل بالایی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: به منظور ساماندهی محیط ، معبر و منظر شهری و فضای محیطی به مرور و متناسب با تکمیل و آماده سازی واحدهای مسکونی خسارت دیده کانکس ها جمع آوری می شوند.
وی اضافه کرد: این اقدام در راستای عادی سازی محیط شهری از آثار زلزله ابتدا برای تمام واحدهای تعمیری که تسهیلات خود را دریافت کرده و حسب اعلام بنیاد مسکن استان واحد مسکونی آن ها تکمیل و به بهره برداری رسیده اجرایی می شود و سپس این روند متناسب با تکمیل و بهره برداری سایر واحدهای آسیب دیده تا زمان جمع آوری کلیه کانکس ها ادامه پیدا خواهد کرد.
بالایی ابراز امیدواری کرد با مشارکت و همراهی مردم امکان بازسازی معابر عمومی فضای سبز و بوستان های محلی پس از جمع آوری کانکس ها فراهم شود.

**اتمام عملیات ساخت ۲۸ هزار واحد مسکونی زلزله زدگان
رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نیز، از اتمام ساخت ۲۸ هزار واحد مسکونی زلزله زدگان که در جریان زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان ۹۶ تخریب شده بود، خبر داد.
رضا خواجه ای در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۳۶ هزار و ۸۵۰ واحد احداثی، کار ساخت ۲۸ هزار واحد به اتمام رسیده و ساخت مابقی واحدهای مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله زده نیز در دست اقدام است.
وی اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی بازسازی مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه تاکنون عملیات تعمیر، مرمت و مقاوم سازی ۶۵ هزار واحد مسکونی و تجاری را نیز به پایان رسانده است.
خواجه ای ادامه داد: تاکنون بازسازی در سطح روستاها ۹۵ درصد و در سطح شهرهای زلزله زده استان ۷۵ درصد پیش رفته و با همت و مشارکت مردم طبق برنامه ریزی تدوین شده، امید است پایان بازسازی در سطح شهرها تا پایان شهریورماه امسال به اتمام برسد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

زلزله ۹۶

بازسازی

جمع آوری کانکس

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست