اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / چهره شهر قصرشیرین انتخاباتی شد

چهره شهر قصرشیرین انتخاباتی شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا در نخستین روز از آغاز رقابت و تبلیغات رسمی نامزدها برای جذب آرای مردم هم اینک شور و نشاط خاصی شهرستان قصرشیرین را فرا گرفته است.
هر چند که از مدت ها پیش هواداران نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت غیررسمی به معرفی داوطلبان نمایندگی مورد علاقه خود می پرداختند اما طبق قانون از امروز تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز رای گیری داوطلبان و هوادارانشان می توانند به صورت رسمی به تبلیغات بپردازند.
با گذشت چند ساعت از آغاز تبلیغات شاهد نصب حجم زیادی پوستر و عکس نامزدهای انتخابات مجلس دهم و همچنین آغاز فعالیت ستادهای انتخاباتی آقایان و بانوان ۱۱ نامزد در این مناطق هستیم که این امر بیانگر همت و شور و شعور بالای مردم برای حضور در عرصه انتخابات است.
نصب پوستر بر روی درب منازل، دیوارهای معابر، خیابان ها و بلوارهای سطح شهر، چاپ بنرهایی با ابعاد بزرگ در درب ستادهای انتخاباتی نامزدها، ارسال پیامک، تبلیغ در فضای مجازی، ایجاد کانال های خبری و پایگاه های اطلاع رسانی، به کارگیری جوانان، نوجوانان و کودکان در محل ستادهای انتخاباتی برای پخش اقلام تبلیغاتی، پخش آهنگ و بازار داغ پذیرایی از مردم و عابرانی که از درب ستادها می گذرند نشان از یک فضای رقابتی و شور و نشاط انتخاباتی در میان مردم است.
ستادهای تبلیغاتی نامزدهای مجلس دهم سعی می کنند در بهترین نقطه از شهر مستقر شوند و به فعالیت های تبلیغاتی خود بپردازند تا از فضای های ایجاد شده به بهترین شکل ممکن برای معرفی خود و سوابقشان برای جذب آرای بیشتر مردم استفاده کنند.
شهردار قصرشیرین گفت: با توجه به آغاز رسمی تبلیغات نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای نصب اقلام تبلیغی و عکس های نامزدها در سطح این شهر هفت مکان خاص جانمایی شده است.
صحبت پورافشار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اعلام نهایی اسامی نامزدهای انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان و آغاز تبلیغات رسمی آنها ستادهای تبلیغاتی نامزدها در سطح شهرستان قصرشیرین با نصب پارچه نویسی و چاپ بنر آغاز بکار کرده است.
وی اظهار کرد: براساس قانون انتخابات نصب و چسپاندن هرگونه عکس و پوستر و دست نوشته های تبلیغاتی در مکان هایی به غیر از مکان های تعیین شده ممنوع است.
وی بیان کرد: همچنین در صورت درخواست نامزدهای انتخاباتی به فرمانداری های حوزه انتخابیه و اعلام فرمانداری به شهرداری، جنب بوستان شاهد قصرشیرین برای ایراد سخنرانی هریک از نامزدها آماده شده است.
پورافشار گفت: با توجه به ایام پایانی سال عملیات عمرانی از سوی شهرداری برای زیبا سازی و بهسازی فضای خیابان ها و معابر شهری در دستور است و هواداران هریک از نامزدهای انتخاباتی نباید نسبت به مخدوش کردن چهره سطح شهر اقدام کنند.
وی افزود: متاسفانه با گذشت چند ساعت از آغاز تبلیغات رسمی نامزدهای مجلس دهم در حوزه انتخابیه قصرشیرین در برخی از دیوارها و مکان های عمومی شاهد نصب عکس و پوستر انتخاباتی برخی نامزدها هستیم که این موارد غیرمجاز و تخلف است و برهمین اساس از نامزدها و هوادارانشان درخواست می شود قانون را سرلوحه خود قرار دهند.
در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب مردم از بین ۱۱ نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی مجاز به انتخاب یک نفر بعنوان نماینده هستند بنابراین رقابت برای جلب آرای مردم در این حوزه انتخابیه همچون سایر مناطق کشور بشدت از سوی نامزدها انجام می شود.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در۱۹۰ شعبه اخذ رای با مشارکت بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین برگزار می شود.
از مجموع شعب پیش بینی شده اخذ رای در این حوزه انتخابیه ۳۶ شعبه مربوط به شهرستان قصرشیرین است که بیش از ۷۰۰ نفر از عوامل برگزاری انتخابات کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب است که از این حوزه انتخابیه یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • تبلیغات
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست