اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / چهار هکتار از جنگل ها و مراتع سرپل ذهاب در آتش سوخت
82140181-70848125.jpg

چهار هکتار از جنگل ها و مراتع سرپل ذهاب در آتش سوخت

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

سلمان دارابی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، زمان وقوع انی حادثه را حدود ساعت ۱۴ امروز ذکر کرد و افزود: این حادثه به علت آتش زدن علف های هرز توسط سربازان ابتدا در محل پادگان ابوذر سرپل ذهاب آغاز شد که با سرایت آن، بخشی از مراتع و جنگل های اطراف این پادگان نیز دچار آتش سوزی شد.
وی با بیان اینکه پس از چند ساعت تلاش، این آتش سوزی در ساعت ۱۶ امروز به طور کلی مهار شد، اظهار داشت: میزان خسارت وارد شده توسط کارشناسان در دست بررسی است.
رییس اداره منابع طبیعی سرپل ذهاب بیان کرد که بلافاصله پس از وقوع این آتش سوزی، نیروهای مردمی و منابع طبیعی و دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران به محل حادثه اعزام شدند و نسبت به مهار آن اقدام کردند.
دارابی افزود: با توجه به آغاز فصل گرما و احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل ها و زمین های کشاورزی، به تمامی اعضای شورای اسلامی شهر و روستاها و دهیاری ها ابلاغ شده تا اطلاع رسانی لازم را به مردم در ارتباط با روشن کردن آتش انجام دهند تا شاهد حوادث این چنینی نباشیم.
این مقام مسوول همچنین از مسافران خواست تا از روشن کردن آتش در جنگل ها و مراتع خودداری کرده و در صورت روشن کردن آتش از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.
سرپل ذهاب با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت در غرب استان کرمانشاه، ۶۰ هزار هکتار اراضی منابع ملی و طبیعی دارد که از این میزان ۳۲ هزار هکتار آن عرصه جنگلی و ۲۸ هزار هکتار مراتع است.
روز گذشته در آتش سوزی دیگری که در مراتع و جنگل های شهرستان ثلاث باباجانی روی داد ده ها هکتار جنگل و مرتع در آتش سوخت.
این آتش سوزی بعد از ۵۷ ساعت با تلاش نیروهای مردمی و اداره های ذی ربط خاموش شد.
۷۰۷۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • آتش سوزي
  • جنگل و مرتع
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست