اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / چند خبر كوتاه از شهرستان های استان كرمانشاه
82060291-70697535.jpg

چند خبر كوتاه از شهرستان های استان كرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مدیركل بهزیستی استان كرمانشاه در این نشست گفت: همه ما باید برای اشتغال و توانمندسازی معلولان تمام تلاش خود را به كار گیریم.
عبدالرضا میرزاییان افزود: امیدواریم مسوولان و كارشناسان به مهمترین موضوع جامعه هدف كه همان اشتغال و توانمندسازی است توجه لازم را داشته باشند.
وی خاطرنشان كرد: در راستای اشتغال و توانمندسازی علاوه بر تسهیلات كم بهره، تسهیلات بلاعوض هم به مددجویان پرداخت می شود.
وی یادآور شد: در استان كرمانشاه حدود ۲۳ هزار تن تحت پوشش بهزیستی هستند كه از این تعداد ۱۳ هزار تن مستمری دریافت می كنند.
***
كنگاور – مدیر كمیته‌ امداد امام خمینی (ره) كنگاور گفت: در سال ۹۴ حدود ۶۰۰ میلیون ریال كمك موردی ویژه به مددجویان تحت حمایت كمیته امداد این شهرستان پرداخت شده است.
سید محمد ابطحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینكه كمك موردی در راستای حل مشكلات پیش روی خانواده‌های مددجو پرداخت می شود افزود: در سال گذشته ۴۲۹ خانوار تحت حمایت در این شهرستان از این كمك ها بهره مند شدند.
وی تصریح كرد: این نوع كمك‌ها از منابع امدادی و كمك های مردمی تامین و جهت حل مشكلات درمانی، معیشتی و فرهنگی خانواده‌های تحت حمایت به مددجویان اعطا می‌شود.
***
پاوه – بازنشستگان و پیشكسوتان فرهنگی شهرستان پاوه روز سه شنبه طی مراسمی تجلیل شدند.
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مدیر آموزش و پرورش پاوه در این مراسم گفت: با توجه به اینكه در سال های گذشته در هفته معلم فقط معلمین شاغل مورد تجلیل قرار می گرفتند امسال تصمیم گرفتیم برای اولین بار در هفته گرامیداشت مقام معلم از بازنشستگان و پیشكسوتان فرهنگی تقدیر كنیم.
سعدی فتاحی افزود: براین اساس امروز میزبان فرهیختگانی بودیم كه شكوفایی و موفقیتهای امروز ما حاصل تلاش و زحمات دیروز این عزیزان است و به همین مناسبت از این گنجینه های علم و دانش و تعلیم و تربیت قدردانی كردیم. شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان كرمانشاه قراردارد
***
جوانرود – به مناسبت هفته معلم مزار شهدای فرهنگی شهرستان جوانرود روز سه شنبه غبار روبی شد.
این آیین كه با حضور مسئولان، خانواده های معظم شهدا، فرهنگیان و دانش آموزان، بسیجیان و نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد، حاضران ضمن قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام كردند.
همچنین شركت كنندگان بار دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی، شهدا و امام راحل (ره) تجدید پیمان كرده و بر حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تاكید كردند.
شهرستان جوانرود ۳۴۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی كرده است.
شهرستان جوانرود با ۷۴ هزار نفر جمعیت در ۸۶ كیلومتری شمال غرب كرمانشاه واقع شده است.
۷۴۵۳/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • اشتغال و توانمندسازی مددجوان با حضور مدیرکل بهزیستی
  • در جوانرود

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست