اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / پیکر مرحوم احمد عزیزی در باغ فردوس کرمانشاه به خاک سپرده می شود
82455645-71465025.jpg

پیکر مرحوم احمد عزیزی در باغ فردوس کرمانشاه به خاک سپرده می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

عباس سروری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراسم تشییع پیکر این شاعر متعهد کرمانشاهی ساعت ۹ و ۳۰دقیقه روز پنجشنبه ۱۹اسفند از مقابل مسجد جامع تا میدان آزادی شهر کرمانشاه تشییع و سپس برای تدفین به باغ فردوس این شهر منتقل می شود.
او همچنین گفت: آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه قرار است بر پیکر مرحوم عزیزی نماز میت اقامه کند.
سروری اظهار کرد: مراسم ختم و بزرگداشت مرحوم احمد عزیزی نیز ساعت ۱۴ الی ۱۵ و ۳۰دقیقه روز پنجشنبه در مسجد محمد رسول الله (ص) واقع در محله حافظیه کرمانشاه برگزار می شود.
به گفته رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از جمعی از هنرمندان و شاعران کشور برای حضور در مراسم تشییع و تدفین مرحوم عزیزی دعوت شده است.
سروری از عموم مردم ولایت مدار و ارزشی کرمانشاه خواست در مراسم تشییع و تدفین مرحوم عزیزی از شاعران ارزشی و متعهد کشورمان شرکت کنند.
'احمد عزیزی' شاعر انقلاب که از پانزدهم اسفند ماه سال ۱۳۸۶ به علت کاهش سطح هوشیاری ناشی از تشنج، بیماری قلبی و کلیوی در بیمارستان بستری بود، عصر دیروز دوشنبه ۱۶اسفند در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه درگذشت.
عزیزی چهارم دی ماه سال ۱۳۳۷ در سرپل ذهاب کرمانشاه به دنیا آمد، او دارای آثاری نظیر کفش های مکاشفه، شرجی آواز، خوابنامه و باغ تناسخ، ترجمه زخم، باران پروانه، رودخانه رؤیا، ملکوت تکلم و سیل گل سرخ است.
رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۰ و در جریان سفر به استان کرمانشاه با حضور در بیمارستان امام رضا (ع) از وی عیادت و بر رسیدگی به وضعیت این شاعر آئینی تاکید کردند.
وی آثار شعر و نثر ادبی متعددی دارد و شاعری با سبک منحصر به فرد است که این سبک به صورت مثنوی در کفش های مکاشفه او جلوه کرده ‌است.
تمایل سبک وی به معنویت و عرفان اسلامی با فرم جدیدی از مثنوی، ملهم از مثنوی مولوی، در شعر معاصر بی‌نظیر است، این سبک تاثیر بسیار زیادی در شعر معاصر گذاشته ‌است.
اشعار عزیزی با عرفان اسلامی آمیختگی دارد و تمجید از اهل بیت در بیشتر آثارش موج می‌زند.
رییس جمهور، رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سخنگوی وزارت امور خارجه، استاندار کرمانشاه، اعضای مجمع نمایندگان استان و جمع زیادی از چهره ها و شخصیت ها و مسوولان ملی و استانی در پیام های جداگانه ای درگذشت این شاعر متعهد را تسلیت گفتند.
۳۰۳۳/۷۴۵۸خبرنگار: مسعود اسماعیلی ** انتشار دهنده:فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

  • فرهنگی
  • احمد عزیزی
  • تشییع و تدفیبن
  • کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست