اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / پیش بینی برداشت ۳۰ تا ۴۰ درصدی غلات در گیلانغرب

پیش بینی برداشت ۳۰ تا ۴۰ درصدی غلات در گیلانغرب

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

سعید حیدرپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح سمپاشی مزارع گندم این شهرستان با توجه به وضعیت مساعد جوی و رویش علف های هرز در مزارع بویژه مزارع دیم گیلانغرب در دست اجراست.
وی اظهار کرد: این طرح در ۲۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آغاز شد و اجرای آن به لحاظ تاثیر مستقیم در افزایش تولید در واحد سطح بطور کامل ضروری است و کشاورزان مناطق گرمسیری باید هرچه زودتر نسبت به انجام سمپاشی مزارع خود اقدام کنند.
وی از توزیع پنج هزار تن انواع نهاده های کشاورزی، سموم و کودهای شیمیایی بین کشاورزان شهرستان خبر داد و اضافه کرد: با اجرای طرح های آبیاری تحت فشار اراضی آبی گیلانغرب از هشت هزار هکتار به ۱۰ هزار هکتار افزایش یافته است.
مدیر جهادکشاورزی گیلانغرب با اشاره به اینکه مقدار اراضی کشاورزی زیرکشت امسال ۳۰ هزار هکتار است گفت: از این مقدار ۲۳ هزار هکتار گندم و هفت هزار هکتار به کشت جو اختصاص یافته است.
حیدرپور میزان برداشت سال گذشته گندم در گیلانغرب را ۳۶ هزار تن اعلام کرد و گفت: از این میزان ۳۲ هزار تن گندم بصورت مازاد برمصرف از کشاورزان خریداری شد.
وی گفت: با تمهیدات صورت گرفته ۹۲۳ هکتار از اراضی کشاورزی پایین دست سد زاگرس و همچنین ۲۶۵ هکتار از مرحله نخست اراضی پایین دست سد سراب از آب این سدها در بازده زمانی اسفند ماه بهره مند خواهند شد.
گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت ۴۰ هزار و ۱۶۹ هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • تولید
  • غلات
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست