اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / پیش بینی برداشت ۱۴۰ هزار تن چغندرقند در شهرستان کنگاور
82087071-70748582.jpg

پیش بینی برداشت ۱۴۰ هزار تن چغندرقند در شهرستان کنگاور

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

علی رضا متین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش محصول برداشت شده از این سطح زیر کشت، ۳۶۴ میلیارد ریال برآورد شده است.
کاشت چغندر قند در کنگاور توسط ۹۶۰ نفر بهره بردار با همکاری دفاتر چغندر کاری و نظارت کارشناسان مراکز خدمات و مدیریت جهاد این شهرستان انجام شده است.
وی با بیان اینکه میانگین تولید چغندر قند شهرستان ۶۵ تن در هکتار است افزود: کشاورزان باید در خصوص مبارزه با آفات بویژه کک چغندر قند اقدامات بموقع و لازم را انجام دهند و مبارزه نکردن به موقع خسارت جبران ناپذیری را به مزارع وارد می‌کند.
متین با اشاره به اینکه مبارزه با علفهای هرز شهرستان افزود: در سال زراعی جاری، در سطح ۲۸ هزار هکتار از مزارع شهرستان علیه علف‌های هرز مبارزه شده است.
وی با بیان اینکه در مقایسه با سال گذشته مبارزه با علف‌های هرز از رشد ۱۵ درصدی برخوردار بوده است گفت: حدود ۲۳ هزار لیتر سموم علف کش مایع از نوع توفوردی، پوماسوپر، تاپیک و ۴۱۸ کیلوگرم سم گرانستار مصرف شده که با مشاهده مزارع اثربخشی اقدامات انجام شده بسیار چشمگیر بوده است.
شهرستان کنگاور با جمعیتی بالغ بر ۸۵ هزار نفر در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و به دلیل آب و هوای مناسب و اراضی کشاورزی مستعد قطب کشاورزی و چغندرقند استان محسوب می شود.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • مدير جهاد كشاورزي كنگاور
  • علي رضا متين
  • چغندرقند

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست