اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / پیش بینی برداشت بیش از ۱۰ هزار تن گوجه فرنگی از مزارع سرپل ذهاب
82114827-70800448.jpg

پیش بینی برداشت بیش از ۱۰ هزار تن گوجه فرنگی از مزارع سرپل ذهاب

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

پورمراد جانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، قیمت خرید یک کیلوگرم گوجه فرنگی در بازار را ۲۰ هزار ریال اعلام کرد و گفت: گوجه فرنگی های برداشت شده علاوه بر تامین نیاز مصرف داخلی، به شهرهای همجوار و دیگر استان های کشور صادر می شود.
وی بیان کرد: با هدف برداشت برداشت محصول با کیفیت، از بهترین بذرها، آبیاری قطره ای و مبارزه با آفات نباتی در طول دوره کاشت استفاده شده و اقدام های لازم در زمینه بازاریابی و حمل و نقل به موقع این محصول به بازار مصرف نیز صورت گرفته است.
مدیر اداره جهاد کشاورزی با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان بخش کشاورزی در سرپل ذهاب اضافه کرد که این شهرستان در تولید انواع محصولات باغی و زراعی از جایگاه مهمی در استان کرمانشاه برخوردار است.
جانی اظهارداشت: تولید محصول گوجه فرنگی در شهرستان سرپل ذهاب، در اشتغالزایی فصلی افراد نقش بسزایی دارد به گونه ای که از زمان آغاز فصل کاشت، داشت و برداشت، زمینه اشتغال برای ۹۰۰ تن از افراد جویای کار فراهم می شود.
گوجه فرنگی سرشار از ویتامین های گروه A و B و دارای مواد معدنی کلسیم، فسفر، پتاسیم ، فیبر، سدیم ، گوگرد، کمی آهن، مس و روی است که مصرف آن برای انسان مفید است.
سرپل ذهاب با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه دارای ۴۴ هزار و ۲۶۰ هکتار اراضی کشاورزی و باغی است که از این میزان ۱۸۰ هکتار آن به کشت گوجه فرنگی اختصاص دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • برداشت
  • گوجه فرنگي
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست