اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / پیشنهاد اعتبار۸۰ هزارمیلیارد ریالی برای۱۲ طرح صنعتی درسفر رییس جمهور
82136467-70841436.jpg

پیشنهاد اعتبار۸۰ هزارمیلیارد ریالی برای۱۲ طرح صنعتی درسفر رییس جمهور

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، نعمت الله حقیقی شامگاه یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن که در مجتمع رخش برگزار شد، اظهار کرد: این ۱۲ طرح بزرگ صنعتی می تواند در زمان بهره برداری زمینه اشتغال نزدیک به هشت هزار نفر را فراهم کرده و تحولی در کاهش نرخ بیکاری استان ایجاد کند.
وی بهره برداری از یکصد واحد جدید تولیدی کوچک تا پایان سال را از دیگر برنامه های سازمان صنعت و معدن عنوان و اظهار کرد: این واحدها نیز می توانند زمینه اشتغال حدود چهار هزار نفر را فراهم نمایند.
حقیقی در خصوص اقدام های صورت گرفته برای فعال سازی واحدهای راکد نیز گفت: ۲۴۰ واحد راکد در سطح استان شناسایی شده اند که با کمک دولت ۵۰ واحد از این تعداد فعال و به چرخه تولید باز خواهند گشت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه؛ با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون ۱۷ واحد راکد به چرخه تولید بازگشته اند، یادآور شد: نکته امیدوارکننده ای که وجود دارد این است که در این مدت هیچ واحد صنعتی و تولیدی در استان دچار رکورد نشده است.
وی همچنین با اشاره به وجود ۹۷۴ واحد صنعتی در استان با ۳۰ هزار فرصت شغلی گفت: استان کرمانشاه از لحاظ تعداد واحدهای پروانه بهره برداری در میان استان های غربی رتبه چهارم را در اختیار دارد در حالی که از لحاظ اشتغال و سرمایه گذاری رتبه اول را در اختیار داریم.
حقیقی در بخش دیگری از سخنانش ۱٫۶ درصد از تولیدات ناخالص ملی را متعلق به صنایع استان دانست و گفت: کرمانشاه به لحاظ داشتن صنایع بزرگ و متوسط با میانگین کشوری برابری می کند اما در صنایع کوچک و پایین دستی شرایط خوبی نداریم.
رییس سازمان صنعت و معدن با بیان اینکه کرمانشاه رتبه ۱۸ کشور در خصوص سرمایه گذاری واحدهای صنعتی دارد، گفت: نتوانسته ایم به خوبی از این ظرفیت استفاده کنیم چرا که در نرخ بیکاری جزو سه استان اول هستیم.
وی همچنین از وجود ۲۶۰ معدن دارای پروانه بهره برداری در استان خبر داد و گفت: یکی از برنامه های امسال ما صدور پروانه بهره برداری برای ۱۵ واحد معدنی دیگر است تا جمع آن ها به ۲۷۵ واحد برسد.
حقیقی در پایان گفت: وجود ۲۷۵ معدن در استان کرمانشاه می تواند زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم کند، ضمن اینکه به ازای هر نفر اشتغال مستقیم، پنج اشتغال غیرمستقیم نیز ایجاد می شود.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • سازمان صنعت و معدن كرمانشاه
  • واحدهاي صنعتي و معدني نمونه كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست