اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / پيام تسليت معاون استاندار كرمانشاه به مناسبت درگذشت استاد جعفر كازروني
82059361-70695526.jpg

پيام تسليت معاون استاندار كرمانشاه به مناسبت درگذشت استاد جعفر كازروني

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ايرنا متن پيام يوسف شاه حسيني به اين شرح است: ‘درگذشت شاعر، نويسنده و پژوهشگر فرهيخته ديارمان – استاد جعفر كازروني – ضايعه اي اسفناك و جبران ناپذير براي جامعه فرهنگ و هنر و انديشه استان بود.
آن استاد فقيد عمري را صرف تحقيق و پژوهش و همچنين ارتقاي فرهنگ و دانش جامعه از طريق آموزش، خلق آثار ادبي و تأليف كتاب هاي ارزشمند نمود.
فقدان اين استاد فرهيخته را به خانواده داغدار، نويسندگان، شاعران، ناشران و اصحاب فرهنگ و انديشه صميمانه تسليت عرض نموده و براي آن مرحوم مغفور علو درجات و غفران الهي و براي بازماندگان صبر جزيل از درگاه قادر متعال مسئلت داريم’.
استاد كازروني كه مدت ها با بيماري سرطان درگير بود شنبه شب هفته جاري در سن ۷۰ سالگي دارفاني را وداع گفت.
از جمله آثار جعفر كازروني مي توان به «لاله هاي تلخ»،«يك روح در دو بدن»، «سارقين»، «وقتي كه دانه هاي برف به رقص در مي آيند»، «رمان نسل آخر»، «بام غلتان»، «رمان خشم»، «مجموعه داستان بوي نان»، «رمان آدم ها و آهن ها»، «آدمك ها» و «بيرق هاي سرخ» اشاره كرد.
در سال ۹۴ نيز يك مجموعه داستان شامل ۲۹ قصه به نام «بشقاب هاي خط خورده» در ۱۳۶ صفحه و شمارگان ۱۱۰۰ نسخه توسط اين نويسنده كرمانشاهي به رشته تحرير در آمده و به چاپ رسيده است.
اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمانشاه در فروردين ماه سال جاري مراسم بزرگداشت اين نويسنده بنام كرمانشاهي را با حضور نويسندگان، شعرا و اصحاب فرهنگ و ادب برگزار كرد.
۸۰۵۵

انتهای پیام /*

  • فرهنگي
  • جعفر كازروني
  • پيام تسليت
  • معاون استاندار كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست