اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / پنج هزار نفر در استان آموزش های توجیهی انتخابات را فرا گرفتند
81970111-70533386.jpg

پنج هزار نفر در استان آموزش های توجیهی انتخابات را فرا گرفتند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

علیرضا گودرزی روز جمعه در حاشیه برگزاری همایش توجیهی آموزشی بیش از ۷۰۰ نفر از عوامل اجرایی انتخابات در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در قصرشیرین افزود: در مجموع در کرمانشاه یک هزار و ۵۱۴ شعبه اخذ رای با مشارکت ۲۵ هزار نفر از عوامل اجرایی کار برگزاری دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند و کار آموزش این اعضا با جدیت ادامه دارد.
وی اظهار کرد: آموزش ها از طریق سامانه های پیامکی به اعضای شعب ارائه شد و آموزش های توجیهی برای بقیه عوامل برگزاری انتخابات نیز همچنان ادامه دارد.
وی بیان کرد: ستاد انتخابات استان با هدف ارتقای سطح دانش مدیران و مجریان انتخابات موضوع آموزش را با جدیت در دستور کار قرار داده و از تمام ظرفیت ها و امکانات برای تحقق این مهم استفاده خواهد شد.
مسئول کمیته آموزش ستاد انتخابات استانداری کرمانشاه اضافه کرد: در چند روز گذشته همایش آموزشی توجیهی با حضور فرمانداران و بخشداران استان های کرمانشاه، کردستان و ایلام توسط معاونان وزیر و مدیران کل وزارت کشور به مدت دور روز برگزار شد.
گودرزی گفت: در این همایش توجیهی بر لزوم مشارکت گسترده مردم در انتخابات، حفاظت انتخابات، آشنایی با قوانین حقوقی و برگزاری انتخابات رایانه ای، مباحث مرتبط با استعلام های انتخابات، بررسی دیدگاه ها، امنیت انتخابات و دیگر موضوع های مرتبط و مهم در انتخابات هفتم اسفند ماه بحث و بررسی شد.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون قوانین انتخابات برای فرمانداران و بخشداران بعنوان گام مهم دیگری در امر آموزش مجریان انتخابات افزود: در این آزمون که به صورت سراسری در کشور و همزمان در تمام استان ها برگزار شد در استان کرمانشاه فرمانداران و بخشداران تابعه استان به ۱۰۰ سوال قوانین و آیین نامه های اجرایی دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری پاسخ دادند.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ سوال این آزمون با موضوع قوانین و آیین نامه های اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به صورت متمرکز توسط کمیته حقوقی ستاد انتخابات کشور طراحی شده بود ادامه داد: در استان کرمانشاه ۱۴ فرماندار و ۳۱ بخشدار در این آزمون شرکت کرده بودند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای هشت کرسی در بهارستان و ۲ کرسی در مجلس خبرگان رهبری است.
افزون بر سه هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای اعم از ثابت و سیار در روز هفتم اسفند در ۱۴ شهرستان و مناطق روستایی و عشایری استان تمهید شده است.
در این دوره از انتخابات یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۵۹۵ نفر در استان کرمانشاه واجد شرایط رای دادن هستند که نسبت به دوره قبل ۲۰۶ هزار نفر افزایش یافته است.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • آموزش
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست