اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / پنج هزار نفر در استان آموزش های توجیهی انتخابات را فرا گرفتند

پنج هزار نفر در استان آموزش های توجیهی انتخابات را فرا گرفتند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

علیرضا گودرزی روز جمعه در حاشیه برگزاری همایش توجیهی آموزشی بیش از ۷۰۰ نفر از عوامل اجرایی انتخابات در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در قصرشیرین افزود: در مجموع در کرمانشاه یک هزار و ۵۱۴ شعبه اخذ رای با مشارکت ۲۵ هزار نفر از عوامل اجرایی کار برگزاری دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند و کار آموزش این اعضا با جدیت ادامه دارد.
وی اظهار کرد: آموزش ها از طریق سامانه های پیامکی به اعضای شعب ارائه شد و آموزش های توجیهی برای بقیه عوامل برگزاری انتخابات نیز همچنان ادامه دارد.
وی بیان کرد: ستاد انتخابات استان با هدف ارتقای سطح دانش مدیران و مجریان انتخابات موضوع آموزش را با جدیت در دستور کار قرار داده و از تمام ظرفیت ها و امکانات برای تحقق این مهم استفاده خواهد شد.
مسئول کمیته آموزش ستاد انتخابات استانداری کرمانشاه اضافه کرد: در چند روز گذشته همایش آموزشی توجیهی با حضور فرمانداران و بخشداران استان های کرمانشاه، کردستان و ایلام توسط معاونان وزیر و مدیران کل وزارت کشور به مدت دور روز برگزار شد.
گودرزی گفت: در این همایش توجیهی بر لزوم مشارکت گسترده مردم در انتخابات، حفاظت انتخابات، آشنایی با قوانین حقوقی و برگزاری انتخابات رایانه ای، مباحث مرتبط با استعلام های انتخابات، بررسی دیدگاه ها، امنیت انتخابات و دیگر موضوع های مرتبط و مهم در انتخابات هفتم اسفند ماه بحث و بررسی شد.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون قوانین انتخابات برای فرمانداران و بخشداران بعنوان گام مهم دیگری در امر آموزش مجریان انتخابات افزود: در این آزمون که به صورت سراسری در کشور و همزمان در تمام استان ها برگزار شد در استان کرمانشاه فرمانداران و بخشداران تابعه استان به ۱۰۰ سوال قوانین و آیین نامه های اجرایی دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری پاسخ دادند.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ سوال این آزمون با موضوع قوانین و آیین نامه های اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به صورت متمرکز توسط کمیته حقوقی ستاد انتخابات کشور طراحی شده بود ادامه داد: در استان کرمانشاه ۱۴ فرماندار و ۳۱ بخشدار در این آزمون شرکت کرده بودند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای هشت کرسی در بهارستان و ۲ کرسی در مجلس خبرگان رهبری است.
افزون بر سه هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای اعم از ثابت و سیار در روز هفتم اسفند در ۱۴ شهرستان و مناطق روستایی و عشایری استان تمهید شده است.
در این دوره از انتخابات یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۵۹۵ نفر در استان کرمانشاه واجد شرایط رای دادن هستند که نسبت به دوره قبل ۲۰۶ هزار نفر افزایش یافته است.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • آموزش
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست