اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / پنج نشانه پیروان واقعی پیامبر اسلام (ص)
1480332202_82325596-71207234.jpg

پنج نشانه پیروان واقعی پیامبر اسلام (ص)

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام حسن پاکراه ظهر دوشنبه در مراسم سوگواری سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در مسجد جامع شهر کرمانشاه افزود: پیامبر اسلام در ماموریتی که به یکی از یاران خود برای عزیمت به یمن دادند به او تاکید کردند که باید پنج ویژگی داشته باشد؛ توصیه ای که به نوعی خطابش به همه مسلمان است.
پاکراه با اشاره به سخنان پیامبر(ص) گفت: اولین نشانه رهروان پیامبر اکرم (ص) داشتن ‘تقوا’ و پیاده کردن آن در همه ابعاد و شوون زندگی است، از فرهنگ و سیاست گرفته تا اقتصاد.
او ‘ادای امانت’ را دیگر خصلت دوستداران خاتم انبیا (ص) ذکر و عنوان کرد که قرآن و اهل بیت مهمترین امانت های الهی نزد ما هستند.
این استاد حوزه، مال و فرزند را هم از دیگر امانت های الهی برشمرد و سوال کرد: آیا توانسته ایم امانتدار خوبی برای این امانت ها باشیم؟
او در عین حال به راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی اشاره و اظهار کرد که جمعیت بیش از ۲۰ میلیونی زائران اربعین در واقع اعلام کردند که تا آخرین لحظه برای نگهداری از امانت های بزرگ الهی آماده اند.
پاکراه ‘صداقت و راستگویی در زبان و عمل’، ‘وفای به عهد’ و ‘پرهیز از خیانت’ را سه ویژگی دیگر پیروان رسول اسلام بیان کرد.
او در پایان، پیام آیه ۳۵ سوره مائده را محور توصیه نهایی خود قرار داد و گفت: این آیه می گوید ای کسانی که ایمان آورده اید، تقوا داشته باشید و برای تقرب به خدا از وسیله استفاده کنید.
به گفته او، بهترین وسیله هم قرآن کریم است که باید با تفکر و تدبر در آیات و سپس عمل به آن و آموزش به دیگران تکلیف خود را در برابرش ادا کنیم.
پیش از سخنرانی حجت الاسلام پاکراه، مراسم سوگواری سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) با حضور اقشار مختلف مردم و میدان داری پرشور نیروهای مسلح در مقابل و داخل مسجد جامع کرمانشاه برگزار شد.
۷۴۴۴/۸۰۶۶ خبرنگار:عبدالله الماسی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • فرهنگي
  • رحلت پيامبر
  • ۲۸ صفر
  • كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست