اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / پست بانک ۲۵۲ میلیارد ریال برای اشتغال زلزله زدگان پرداخت کرد
n83098024-72656303.jpg

پست بانک ۲۵۲ میلیارد ریال برای اشتغال زلزله زدگان پرداخت کرد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

محسن اخلاقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، میزان اشتغال ایجاد شده از محل پرداخت این میزان تسهیلات را ۶۲۰ نفر اعلام کرد.
او گفت: از مجموع این تسهیلات، ۱۵۱ میلیارد و ۲۸۷ میلیون ریال برای ایجاد و بازسازی ۲۱ واحد تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی و ۴۰۰ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۰۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به اصناف و واحدهای خدماتی شهرستان سرپل ذهاب پرداخت شد.
او در ادامه گفت: با توجه به نیاز و لزوم دسترسی روستائیان و مناطق محروم به خدمات مالی و بانکی، پست بانک در راستای انجام شرح وظایف محوله و سیاست های تدوین شده به صورت ویژه در مناطق زلزله زده استان اقدام به ارائه خدمات بانکی در قالب ایجاد باجه ها و نصب خودپرداز کرد.
مدیر شعب پست بانک کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: در این راستا ۹ باجه خدمات بانکی ایجاد و تعداد هشت دستگاه خودپرداز در روستاهای این مناطق نصب و بهره برداری شد تا بتوان از این طریق بخشی از نیازمندی های روستائیان را پوشش داد.
اخلاقی اظهار داشت: با توجه به وارد آمدن خسارت های فراوان جانی، مالی روحی و روانی ناشی از زلزله، پست بانک به صورت هدفمند در راستای کاهش آلام مردم این مناطق با کمک به ایجاد اشتغال جدید و تثبیت اشتغال های قبلی اقدام به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی نمود تا بتوان نسبت به ترمیم خسارت های ناشی از این زلزله و ایجاد اشتغال جدید و کمک به خروج این مناطق از از بحران های ناشی از زلزله اقدام کرد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۹ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

زلزله۹۶

پست بانك

تسهيلات اشتغال

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست